881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś w IV niedzielę Adwentu kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Dziękujemy za wszelkie składane przy tej okazji ofiary. Także na zakończenie każdej Mszy Świętej jako duszpasterze zapraszamy do łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.
 2. Dziękujemy Młodzieży naszej Parafii za rozprowadzanie w czasie Adwentu opłatków, świec oraz kalendarzy. Dziś od 14.00 młodzież odwiedzi jeszcze mieszkańców ulic: Ustronie, Baczyńskiego, Zabrzańskiej oraz Wytrwałych.                             Także dzisiaj po Mszach po 9.00, 11.00 oraz 17.00. młodzież sprzedawać będzie własnoręcznie wykonane pierniki. Dochód przeznaczony jest na pokrycie kosztów udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Dziękujemy za wszystkie Wasze ofiary składane na ten cel.
 3. Dajemy okazję do spowiedzi przedświątecznej w następujących terminach:

Poniedziałek – od 16.00 do 17.00;

Wtorek – od 20.00 do 24.00 w czasie „Nocy Konfesjonałów”;

Środa – od 15.00 do 18.00;

Czwartek – od 8.00 d0 10.00.

 1. W środę o 7.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 2. W Wigilię o 15.30 uroczyste Wprowadzenie Dzieciątka Jezus. Dzieci, przebrane za aniołków i pasterzy, gromadzą się w zakrystii o 15.15.
 3. Liturgiczny obchód Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy uroczystą Pasterką o północy. Zapraszamy jednak na krótkie nabożeństwo o godz. 23.45. Kolekta z tej Eucharystii zasili konto Funduszu Ochrony Życia.
 4. 25 grudnia w I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze Święte o 9.00, 11.00 i 17.00. Tego dnia nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o 16.30 Nieszpory kolędowe z ucałowaniem relikwii bł. Małżonków Quatrochcich. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Tego dnia o 9.00 swoją Mszę dziękczynną za 60 lat kapłaństwa odprawi nasz parafianin o. Hugolin Langkammer.
 5. 26 grudnia w II dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze Święte w porządku niedzielnym. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. 27 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny przypada nasz Parafialny Odpust. Suma Odpustowa będzie sprawowana o godzinie 11.00. Przewodniczyć jej będzie o. Hugolinn Langkammer, a słowo Boże wygłosi ks. Maciej Sasiak, Zmartwychwstaniec, proboszcz z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Szombierkach. Tego dnia nieszpory odpustowe o 16.30.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek od 8.00 do 9.30 oraz we wtorek od 8.00 do 16.00. W pozostałe dni kancelaria będzie nieczynna.
 8. W zakrystii oraz w kancelarii można zakupić opłatki. Zabrało już świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są jeszcze do nabycia karty pocztowe w cenie 50 gr i 2 zł. Można także zakupić książki pt.: „Wszystko o Bożym Narodzeniu” – 10 zł.
 9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą „Punktu Miłosierdzia” za złożone dary, panom za postawienie stajenki oraz udekorowanie naszej świątyni i prosimy ministrantów o przedświąteczne sprzątanie kościoła.
 10. Plan kolędy zostanie opublikowany w świątecznym informatorze.