881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/ Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z naszą parafią.
 2. Msze Święte roratnie sprawowane są w poniedziałek i środę o 17.00, a we wtorek o 18.00. Na roraty zapraszamy wszystkich parafian, zarówno dzieci jak i dorosłych. Pozostających na kwarantannie i w izolacji zapraszamy do łączności przez transmisje internetowe.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo do św. Joanny Beretty-Molli.
 4. W środę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zgodnie z postanowieniami II Polskiego Synodu Plenarnego należy zachować wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  Ze względu na sytuację pandemiczną, o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci oraz starszych parafian do udziału we Mszy Świętej z wprowadzeniem Dzieciątka Jezus. Będzie to także okazja do podziękowania najbardziej wytrwałym uczestnikom tegorocznych rorat. Msza ta czyni zadość obowiązkowi udziału we Mszy Świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia.
 6. Tradycyjnie 25 grudnia, w noc Narodzenia Pańskiego, będziemy sprawować Eucharystię o północy, tzw. Pasterkę. Kolekta z tej Mszy Świętej przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 7. Msze Święte zarówno w pierwszy jaki i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będą sprawowane o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Kolekta w pierwszy dzień świąt przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła, a w drugi dzień na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 8. 25 grudnia zapraszamy na 16.30 na Nabożeństwo kolędowe. W drugi dzień świąt nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 9. W następną niedzielę obchodzić będziemy odpust ku czci Świętej Rodziny. Już dziś zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Tytus Mariusz Boguszyński OFM. O godz. 15.30 zapraszamy na koncert Górniczej Orkiestry Dętej.
 10. Sakrament pokuty w okresie przedświątecznym sprawowany jest codziennie przed Mszami Świętymi. 15 minut przed Mszą poranną i 30 minut przed Mszą wieczorną (roratami).
 11. Ze względu na przygotowania kościoła do świąt, będzie on zamknięty w ciągu dnia od poniedziałku do czwartku włącznie. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta.
 12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest tylko we wtorek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary, zwłaszcza za dzisiejszą kolektę inwestycyjną. Za tydzień zbiórka na kwiaty do wystroju kościoła.
 14. W kancelarii i w zakrystii można nabywać wigilijne świece Caritas i opłatki.
 15. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.