881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zasłonięte Krzyże uświadamiają nam, że święta Wielkiej Nocy są już bardzo blisko. Dziękujemy za wasze ofiary złożone w czasie kolekty na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.
 2. W środę w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – rano o 7.30 – z racji 25 dnia miesiąca nabożeństwo ku czci bł. Małżonków Quattrocchich połączone z ucałowaniem relikwii. Natomiast po wieczornej Mszy świętej, o 17.30, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek 27 marca o godzinie 18.oo bardzo serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie duchowe i artystyczne zatytułowane Misterum muzyczne -Droga Krzyżowa.
 4. W piątek ze względu na Misterium Muzyczne nie będzie Koronki  do Bożego Miłosierdzia, dyżuru w konfesjonale oraz Mszy Świętej wieczornej.
 5. Wyjątkowo w sobotę o 9.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców Osiedla Pod Brzozami oraz Starej Cynkowni. Za wykonaną pracę oraz złożoną ofiarę już teraz bardzo dziękujemy.
 6. Dzieci Maryi na swoich spotkaniach przygotowały palmy,  które będziemy używać w czasie procesji. Można zakupić w dzisiejszą po Mszach oraz przyszłą niedzielę bezpośrednio przed Eucharystią.
 7. W zakrystii i kancelarii można zakupić Paschaliki Wielkanocne w cenie 3 zł za sztukę oraz kartki w cenie 1 zł.
 8. Cały czas prosimy o wskazanie rodzin, które mogą potrzebować pomocy  w okresie świątecznym. Można uczynić to anonimowo podając adres na kartce i wrzucając ją do skarbony.
 9. Do Mszy Świętej o godzinie 17.00 można oddawać głosy na kandydatów do nowej Rady parafialnej. Ważne głosy to, te które zostaną oddane na kartkach dołączonych do zeszłoniedzielnego numeru informatora. Skarbona z głosami zostanie otwarta po wieczornej Mszy Świętej. Za tydzień podamy ostateczne wyniki.
 10. Za tydzień w Niedzielę Palmową uroczysta procesja z palmami podczas Eucharystii o godzinie 11.00. Na tą Mszę dzieci przynoszą skarbonki do których zbierały jałmużnę wielkopostną.
 11. Tego samego dnia w Gliwickiej Katedrze odbywa się XXX Światowy Dzień Młodzieży. Wyjazd o 12.30 a planowy powrót ok. 18.00. Szczegóły i zapisy do środy   u księdza Pawła.
 12. W Niedzielę Palmową po Mszach o 9.00 i 11.00 odbędzie kiermasz ozdób i dekoracji wielkanocnych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 3.
 13. Informujemy, że od 1 kwietnia zostanie podłączona woda na naszym parafialnym cmentarzu, co zachęca do zrobienia przedświątecznych porządków na grobach naszych bliskich.
 14. Zapraszamy młodzież od gimnazjum wzwyż do wzięcia udziału w całonocny czuwaniu w parafii pw. Trójcy Świętej z 10/11 kwietnia (piątku/sobotę). Szczegóły na plakatach w gablotce, a zapisy bezpośrednio  u księdza Pawła.
 15. Mamy wiele wolnych intencji mszalnych: 27 marca; 6, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 17, 20, 21, 22, 24, 29, 30 kwietnia. Zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania.