881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego odwołane zostają wszystkie nabożeństwa oraz planowe godziny Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Gliwickiej. Kapłani będą odprawiać przewidziane Msze św. w kościele według wyznaczonych na te dni intencji, jednak bez udziału ludu.
  Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, internetowych i radiowych transmisji Mszy Świętej.
 2. W niedziele kościół będzie otwarty do indywidualnej modlitwy od godz. 12.00 do 17.00. Prosimy o nieprzekraczanie liczby 50 osób przebywających równocześnie w kościele.
  Gorzkie Żale z kolejnym kazaniem pasyjnym ks. Wojciecha Babiaka można wysłuchać o godz. 15.15 na kanale YouTube parafii NSPJ w Szombierkach.
 3. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. W razie konieczności prosimy, aby zgłaszać wszelkie osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać takiej pomocy. Postaramy się wtedy o stosowne wsparcie. Okazujmy sobie w tym czasie życzliwość nawet przez krótkie rozmowy telefoniczne. Niech nikt w naszej wspólnocie nie czuje się samotny, odizolowany, odtrącony, pozostawiony samemu sobie.
 4. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.
  W sposób szczególny zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30 oraz do indywidualnej modlitwy w kościele w godz. od 8.00 do 17.00 (od wtorku do soboty). Zadbajmy o to, by w tym czasie jednorazowo w kościele nie przebywało więcej niż 50 osób.

Dzwony kościelne będą wzywały do modlitwy w czasie Anioła Pańskiego (12.00), Godziny Miłosierdzia (15.00) oraz wieczornego różańca (20.30).

 1. Codziennie (od wtorku do soboty) o godz. 18.00 odbywa się dezynfekcja ławek. Zapraszamy chętnych do pomocy (wejście od zakrystii). W poniedziałki kościół będzie zamknięty, aby można było przeprowadzić jego sprzątanie i pełną dezynfekcję.
 2. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie w salce na plebanii. Został przygotowany konfesjonał umożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu spowiedzi. Dyżur będzie pełniony od wtorku do soboty w godzinach 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00. Chęć skorzystania ze spowiedzi prosimy zasygnalizować domofonem (przycisk „Spowiedź). Prosimy nie odkładać spowiedzi na czas bliski Wielkanocy, lecz już teraz skorzystajmy z możliwości wypełnienia przykazania kościelnego.
 3. Posługa sakramentalna wobec chorych zostaje ograniczona tylko do sytuacji zagrożenia życia.
 4. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552. Telefon stacjonarny jest nieczynny.
 5. Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych. Spotkania, rozmowy czy inne formy wsparcia prosimy umawiać telefonicznie.
 6. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców Stalowej i Pasteura. Te i wszystkie inne ofiary prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła (przy tablicy ogłoszeń) lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy.
  Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji – np. przez podanie daty i numeru intencji lub nazwiska).
 7. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.