881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś kolekta na potrzeby naszej Parafii.
 2. Gościmy dziś Ojca Nikodema z Gliwic. Wygłosi On do nas Słowo Boże i będzie posługiwał w konfesjonale.
 3. W dzisiejszą niedzielę, jak co roku, po Mszach Świętych połamiemy się opłatkiem. Niech będzie to dla nas okazja do wyrażenia życzeń i wspólnego w geście przebaczenia oczekiwania na Zbawiciela.
 4. Zachęcamy wszystkich Parafian do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Będziemy spowiadać  w poniedziałek od godz. 16.30 do 18.30.

O godz. 18.30 zapraszamy do spowiedzi młodzież gimnazjalną

W Wigilię spowiedź od godz. 9.00 do 12.00

 1. We wtorek Wigilia. Zachęcamy wszystkich Parafian do pielęgnowania tradycji i zwyczajów wigilijnych w domach a także zachęcamy do wytrwania w postach od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. Przy rodzinnym stole niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd.

O godz. 16.00 zapraszamy wszystkich na uroczyste powitanie Dzieciątka Jezus. Jak co roku dzieci prosimy o przebranie się za aniołki i pasterzy. Dzieci przebierają się w zakrystii o godz. 15.50. W czasie Powitania harcerze przekażą nam również ogień z Betlejem.

O północy zapraszamy na Pasterkę. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.

 1. W Boże Narodzenie i dzień Świętego Szczepana, Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 2. 25 grudnia zapraszamy na Nieszpory kolędowe o godz. 16.30.
 3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma nabożeństwa popołudniowego.
 4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 5. W sobotę 28 grudnia obchodzić będziemy wspomnienie Świętych Młodzianków.

Na godz. 9.00 zapraszamy wszystkie mamy z małymi dziećmi na Eucharystię i kolędowanie przy stajence.

 1. O sprzątanie Kościoła, w piątek po Mszy Świętej wieczornej, prosimy w tym tygodniu mieszkańców ul. Piecucha 12, 12a, 12B I i 12B II . Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na wystrój naszego kościoła.
 2. W przyszła niedzielę będziemy świętować Uroczystość Odpustową ku czci Świętej Rodziny. Sumie odpustowej  przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Bp Jan Wieczorek. Dokona także aktu wprowadzenia relikwii Błogosławionych Małżonków Quattrochci do oficjalnego kultu w naszym Parafialnym Kościele. Kolekta odpustowa jest kolektą powinowatą do dyspozycji Proboszcza.
 3. Do nabycia są także kartki świąteczne w cenie 2 zł, Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – 5 zł małe, 12 zł duże oraz opłatki. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.
 4. U ministrantów można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Są także czasopisma: Głos Ojca Pio i Różaniec. Można zaopatrzyć się również w nowy informator parafialny. Następny, Świąteczny, informator będzie zawierał również plan kolędy.