881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiaj po mszach świętych zapraszamy do tradycyjnego podzielenia się opłatkiem.
 2. W zakrystii lub kancelarii można zgłosić chęć przyjęcia księdza z tradycyjną kolędą w  swoim domu. Zostały wydrukowane naklejki, które przy zgłoszeniu otrzymujemy, a w dniu kolędy naklejamy na drzwi sygnalizując w ten sposób, że to jest dom, który chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem. Kolędę rozpoczynamy 2 stycznia 2020 r. W tygodniu odwiedzać będziemy parafian od godz. 15.30, w soboty od 10.00, a w niedziele od godz. 13.30. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na prace przy organach.
 3. W poniedziałek od godz. 8.30 odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną chorych i starszych parafian.
 4. Również w poniedziałek na godz. 17.00 ministrantów i Marianki zapraszamy na spotkanie bożonarodzeniowe w salce na plebanii.
 5. We wtorek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zgodnie z postanowieniami II Polskiego Synodu Plenarnego należy zachować wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  Dyżur w konfesjonale w tym dniu trwać będzie do godz. 9.00.

O godz. 15.30 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału we Mszy Świętej z wprowadzeniem Dzieciątka Jezus. Będzie to także okazja do podziękowania najbardziej wytrwałym uczestnikom tegorocznych rorat. Prosimy chłopców o przebranie się za pastuszków, a dziewczynki za aniołki – w ten sposób chcemy nawiązać do pierwszych postaci, które zwiastowały i rozpoznały przychodzącego Chrystusa – dzieci gromadzą się w zakrystii ministranckiej od godz. 15.00.

 1. Tradycyjnie 25 grudnia, w noc Narodzenia Pańskiego, będziemy sprawować Eucharystię o północy, tzw. Pasterkę. Kolekta z tej Mszy Świętej przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 2. Msze Święte zarówno w pierwszy jaki i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będą sprawowane o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Kolekta w pierwszy dzień świąt przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła, a w drugi dzień na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. 25 grudnia zapraszamy na 16.30 na Nieszpory kolędowe połączone z modlitwą do błogosławionych Małżonków Quattrocchich. W drugi dzień świąt nie ma nabożeństwa popołudniowego – zachęcamy do spotkania i świętowania w rodzinnym gronie. W okresie świąteczno-kolędowym w naszej parafii sprawujemy zasadniczo jedną Mszę Świętą dziennie (porządek nabożeństw znajduje się w informatorze).
 4. W piątek obchodzimy święto św. Jana Apostoła. Tego dnia po Mszy o godz. 17.00 błogosławimy
 5. W piątek tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po nabożeństwie spowiedź przed opustem do godz. 16.00.
 6. W sobotę, z okazji święta świętych Młodzianków, rodziców z dziećmi zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 17.00.
 7. W następną niedzielę obchodzić będziemy odpust ku czci Świętej Rodziny. Już dziś zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Henryk Bardosz z Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Modlitwa i czyn”.
 8. Z okazji odpustu, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Górniczej z Miechowic o 15.30.
 9. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców Stalowej i Pasteura. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
 11. Są jeszcze wolne intencje w styczniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
 12. Już dziś zapowiadamy, że 24 stycznia w naszej parafii o godz. 18.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
 13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.