881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Słowo Boże głosi na dziś ks. Rafał Sierla, proboszcz z parafii św. Józefa na Dąbrowie, dlatego dzisiejszej kolekta przeznaczona jest na budowę w/w kościoła. Dziękujemy za wasze ofiary.
 2. Dziękujemy za Wasz udział w rekolekcjach parafialnych. Niech owoce tego czasu jak najdłużej będą obecne w naszym życiu.
 3. W czasie Wielkiego Postu będą odprawiane następujące nabożeństwa pokutne:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30;

Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o 17.30;

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30.

 

Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie diakon Damian Kwak.

Zalecki za zmarłych można składać do zakrystii, kancelarii lub do skarbony.

 1. W poniedziałek o 18.15 w salce spotkanie dla gimnazjalistów z klas trzecich, a wtorek o 18.30 spotkanie dla gimnazjalistów z klas drugich w dolnej salce katechetycznej. Obecność obowiązkowa.
 2. We wtorek o 18.30 – po przerwie świątecznej i kolędowej – pierwsza w tym roku Katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
 3. W środowy poranek Eucharystia w intencji rodzin naszej parafii przez wstawiennictwo bł. Małżonków Quattrocchich. Po Mszy nabożeństwo z ucałowaniem relikwii.
 4. W środę po wieczornej Mszy świętej, o 17.30, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio po nabożeństwie spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych do godziny 16.00.
 6. Po piątkowej Drodze Krzyżowej o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulic: Wytrwałych, Jochymczyka, Żwirowej, Stalmacha oraz Placu na Bobrku. Za wykonaną pracę oraz złożoną ofiarę już teraz bardzo dziękujemy.
 7. Spotkanie scholi parafialnej w piątek o 15.30, ministrantów w sobotę o 10.00, natomiast ze względu na nieobecność ks. Pawła się nie odbędzie zbiórka Marianek.
 8. W przyszłą – pierwszą Niedzielę miesiąca – nie ma kazania,  ale na zakończenie każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu.  Po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej grupy Caritas.
 9. Już od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu w zakrystii i kancelarii można zakupić Paschaliki Wielkanocne w cenie 3 zł za sztukę.
 10. W tym tygodniu są jeszcze wolne dwie intencje mszalne.
 11. W przyszłym tygodniu ks. Paweł z młodzieżą z trzecich klas gimnazjum wyjeżdża na weekendowe rekolekcje poewangelizacyjne do Tarnowskich Gór. Obejmijmy ich naszą modlitewną pamięcią.
 12. Od dzisiejszej niedzieli do III Niedzieli Wielkiego Postu prosimy Was  o zgłaszanie nazwisk kandydatów do Nowej Rady Parafialnej. Kartki  z kandydatami można wrzucać do skarbony. Wybory z pośród przedstawionych kandydatów odbędą się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 15 marca br.