881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki i o dezynfekcji rąk. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 73 wiernych. Bardzo prosimy, by zajmować miejsca zgodnie ze znacznikami (nawet osoby z jednego gospodarstwa domowego), w celu utrzymania bezpiecznego dystansu i zachowania limitu. W razie wyczerpania miejsc wewnątrz kościoła uruchomione zostanie nagłośnienie zewnętrzne, a Komunia Święta udzielana będzie w drzwiach kościoła.
 3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.45, a w soboty i niedziele o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek przeżywać będziemy Święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00.
 5. W środę po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo do św. Józefa, a o 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem majowym.
 6. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź od godz. 15.30 do 16.30. W tym tygodniu spowiadać będzie ksiądz z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Szombierkach.
 7. W sobotę Ministrantów i Dzieci Maryi oraz wszystkie osoby (dzieci i młodzież) zainteresowane dołączeniem do tych wspólnot, zapraszamy na wspólne spotkanie o godz. 10.00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 9. W niedzielę, 30 maja, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Ze względu na obowiązujące obostrzenia na teren Kalwarii wpuszczane będą tylko osoby ze specjalnymi wejściówkami. Panów zainteresowanych udziałem w pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach Świętych.
 10. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 11. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła.
 13. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz. Przypominamy, że z powodu prowadzonych prac dostęp do wody na cmentarzu będzie niemożliwy do końca czerwca.
 14. Są jeszcze wolne intencje w czerwcu: 14.06 o 17.00, 18.06 o 17.00, 21.06 o 17.00, 22.06 o 17.00, 28.06 o 7.00, 29.06 o 9.00 i 17.00, 30.06 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 15. W związku z dynamiczną sytuacją spowodowaną trwającą epidemią informujemy, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała ulicami parafii. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się natomiast procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.