881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W sobotę w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. Na ten cel także zbiórka do puszek przed kościołem w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i ofiarność.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec, poświęcając się Sercu Jezusowemu, po każdej Mszy Świętej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 3. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Św. Jana Chrzciciela. Zachęcamy Parafian do udziału we Mszy Świętej o godz. 7.00 lub 17.00.
 4. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.
 7. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
 8. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za ten rok nauki. O godz. 9.15 zostanie odprawiona Msza Święta w tej intencji. Spowiedź dla dzieci przed wakacjami będzie miała miejsce w środę:

od godz. 15.30 – klasy II i III,

od godz.16.00 – klasy IV i V

od godz. 16.30 – klasy VI i gimnazjum

 1. Spotkania grup parafialnych odbywają się w sobotę wg następującego porządku: Ministranci – godz. 8.30, Marianki – godz. 9.00, Schola dziecięca – godz. 9.30.
 2. Dzisiaj na godz. 15.30 zapraszamy na plebanię członków Rady Parafialnej.
 3. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. Wolne w lipcu są jeszcze intencje 22 i 31; sierpniu: 4,5,6,7,8,11,15,16,18,19,23,27,29,30 i 31. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych odprawiana jest tylko jedna Msza dziennie, poranna lub wieczorna, wg intencji ofiarodawcy.
 4. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Czajkowskiego 1-20.
 5. Na naszym cmentarzu trwa inwentaryzacja nieopłaconych grobów. Rozbierane są pomniki z nieopłaconych miejsc i wywożone z terenu cmentarza. Przypominamy o regulowaniu należności za miejsca cmentarne. Wg postanowienia Rady Parafialnej opłata ta wynosi 30 zł za rok. Przypominamy, że parafia nie ma obowiązku informowania o upływie terminu rezerwacji. Po jej zakończeniu pomnik może być rozebrany i grób przeznaczony dla ponownego pochówku. Na cmentarzu prowadzone są prace porządkowe: koszenie trawy i wywóz śmieci. Prosimy każdego dnia chętnych mężczyzn do pomocy w godz. 9.00 – 12.00. Dziękujemy pensjonariuszom Domu Nadziei za ich nieocenioną pomoc.