881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje (zgodnie z zaleceniem KEP). W naszej parafii gościmy księdza Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, który prosić nas będzie o pomoc finansową w budowie nowego kościoła w Bytomiu.
 2. W tym tygodniu spotkania grup, które prowadzi ks. Karol nie odbędą się, ze względu na jego wyjazd na tygodniowy Kurs Formacyjny do Nysy.
 3. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W poniedziałki, środy i soboty zapraszamy młodzież gimnazjalną i klas VI na spotkania „Klubu Młodzieżowego”. Początek spotkań o godz. 16.00 w salce pod plebanią.
 5. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej lub u kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 6.        W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce spowiedź dla wszystkich dzieci i młodzieży. O godz. 17.00 Msza Św. szkolna. Prosimy rodziców by przypominali swoim pociechom o tym obowiązku. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o kończącym się terminie składania deklaracji i obowiązku uczestniczenia wraz z dziećmi we Mszy św. niedzielnej.
 7. O sprzątanie Kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic Jochymczyka 1-13, Żwirowej 1-9 i Stalmacha 1-6. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty.
 8. W ciągu całego tygodnia zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca, zawsze pół godziny przed poranną Mszą Świętą, w niedzielę o godz. 8.30. Wieczorne nabożeństwa różańcowe odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 9. W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się próba scholi parafialnej, a o godz. 13.30 zapraszamy na spotkanie grupy artystycznej.
 10. Zachęcamy Parafian do zamawiania Mszy Św. na rok 2012. Szczególnie prosimy obchodzących jubileusze i rocznice o jak najszybszy kontakt z kancelarią parafialną.
 11. Prosimy parafian o czynienie porządków na cmentarzu. Szczególnie prosimy o usunięcie
  z grobów starych zniczy, wieńców i innych ozdób, aby uniknąć dużego gromadzenia śmieci przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Prosimy o uregulowanie w kancelarii zaległych opłat rezerwacyjnych. Przypominamy, że około 200 grobów zalega z płatnościami rezerwacyjnymi. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zostaną umieszczone na grobach kartki z informacją
  o zaległościach i likwidacji.
 12. Przy ołtarzu MB wyłożone są kartki na „zalecki” za zmarłych. „Zalecki” można składać do skarbony, w kancelarii i zakrystii. Pamiętajmy że rzeczą słuszną i zbawienną jest modlić się za zmarłych. Składając na grobie kwiaty, paląc znicze nie zapominajmy także o modlitwie. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, w dniach następujących po Uroczystości Wszystkich Świętych.
 13. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w sobotę od godz. 16.00, aby w pełni uczestniczyć we Mszach Świętych, a szczególnie we Mszy św. sprawowanej na cmentarzu, 1 listopada o godz. 15.00.
 14. Jak co roku, są już dostępne znicze-cegiełki Diecezjalnej „Caritas”. Można je nabywać w kancelarii i w zakrystii po Mszy św. Cena jednego znicza to 3 złote.