881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Niech dla nas wszystkich ten czas będzie czasem szczególnego skupienia i modlitwy, wyrażonym przez udział w liturgii i nabożeństwach.
 2. Rozpoczynamy dziś nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie Księdza Prałata Józefa Kusche. Pamiętajmy o rekolekcjoniście we wdzięcznej modlitwie. Jako duszpasterze, prosimy Was o liczny udział w naukach i nabożeństwach tego czasu. Liczymy na błogosławione owoce tych rekolekcji dla całej naszej Parafii. Zachęcamy parafian do skorzystania w tym świętym czasie z okazji do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment przed Świętami. Porządek rekolekcji, nauk i spowiedzi, zamieszczony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 3. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej za wspólną modlitwę i ofiary.
 4. Dzisiaj w kościele katedralnym w Gliwicach odbywa się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Rozpoczęcie o godzinie 14.00,  Prosimy o zabranie ze sobą palm.
 5. W środę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą duszpasterską naszych chorych i starszych parafian. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 6. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła prosimy naszych ministrantów zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowujących naszą świątynię na święta.
 7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek w godzinach 8-16 i w czwartek 8-12.W Wielką Środę, kancelaria będzie nieczynna. Wyjątkiem są sprawy pogrzebowe. Do swojego normalnego trybu pracy, kancelaria powróci od czwartku po świętach.
 8. Zbiórka Ministrantów w środę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
 9. W Wielki Czwartek o godzinie 9.30 w katedrze, sprawowana będzie Msza Krzyżma. Uczestniczą w niej wszyscy kapłani diecezji, koncelebrując ją wraz z Biskupem Ordynariuszem. Podczas tej Mszy świętej, nie będzie w parafii Sakramentu Pokuty.
 10. Spowiedź w Wielki Czwartek od godz. 15.30 do 17.00. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18.00.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje tzw. post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
  Ceremonie Wielkiego Piątku sprawować będziemy o godz. 18.00.
  Ofiara składana u Bożego Grobu, będzie przekazana na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.
 12. W sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim o godz. 14.00 i 15.00. Zebrane ofiary będą przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie.
  Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę, będzie sprawowana o godzinie 18.00, prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Świece można nabyć jeszcze w zakrystii. Cena 2,50 zł.
 13. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00.
 14. W tym tygodniu nie odbywają się spotkania formacyjne grup parafialnych. Wszystkich członków grup, zapraszamy do udziału w Liturgii i wspólnej modlitwie.
 15. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Brazylii.
 16. Ponawiamy naszą prośbę o opłacanie grobów, których czas rezerwacji się już zakończył. Po Świętach Wielkanocnych rozpoczniemy rozbiórki kolejnych pomników przeznaczonych do likwidacji, a których opiekunowie nie zareagowali na nasze wezwanie do zapłaty umieszczone na pomnikach przed Uroczystością Wszystkich Świętych.