881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z poświęceniem figury św. Faustyny, która uzupełni rząd świętych zakonnic (obok św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Małgorzaty Marii Alacoque) w północnej nawie naszego kościoła.
 2. Przypominamy, że czas komunii świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej nabożeństwo do św. Faustyny.
 4. W środę po porannej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie Dzieci Maryi i zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 6. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 7. W sobotę przypada 50. Rocznica święceń prezbiteratu biskupa gliwickiego Jana Kopca. Zachęcamy do udziału w Mszy dziękczynnej w katedrze o godz. 11.00. Dojazd indywidualny.
 8. Od niedzieli przez cały miesiąc maj zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, w soboty i niedziele o 16.30.
 9. Próby przed I Komunią Świętą odbędą się w następujących terminach: poniedziałek (25.04) po Mszy o godz. 17.00, środa (27.04) po Mszy o godz. 17.00, sobota o godz. 15.00. Rodzice z dziećmi uczestniczą we Mszy Świętej.
 10. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00 Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS).
 11. Są jeszcze wolne intencje w maju: 04.05 o 7.00, 12.05 o 7.00, 25.05 o 7.00, 27.05 o 7.00, 31.05 o 7.00 i 17.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 12. Dziękujemy za składane ofiary. Dzisiaj kolekta inwestycyjna i zbiórka do puszki na potrzeby Caritas, za tydzień charytatywna zbiórka do puszki na pomoc rodzinom ukraińskim.
 13. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci następujących osób: Kmieć Piotr, Haehnel Irena, Wrona Bogusław, Schyma Hanna Lora, Majchrzak Witold, Żelawska Krystyna, Szolkowski Ryszard, Kopoc Maria, Potempa Heribald, Puchała Barbara, Wałek Zdziasław, Borkowska Katarzyna, Jasny Maria, Marzec Józef, Wątor Anna, Kuras Małgorzata, Pypeć Renata, Bukowska Janina, Nierle Zofia, Gerlich Eryk, Kaczor Danuta, Koziolek Gertruda, Wenzel Małgorzata, Jorek Henryk, Szustak Sylwia, Skorupa Henryk, Synowiec Jerzy, Brysz Maria, Ozimek Henryk, Neugebauer Alojzy, Wałęga Stefania, Grysik Urszula, Wojtasczyk Henryk, Gorka Anna, Kandora Prakseda, Kazimierski Kazimierz, Ziora Wilhelm, Procz Herbert, Salamonik Antoni, Gomuła Grzegorz, Gromada Władysław, Jędrysik Jerzy, Górniok Urszula, Gliźnik Krystyna, Rudkiewicz Piotr.