881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta to kolekta na Diecezjalny Fundusz inwestycyjny. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i Diecezje. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby naszej parafialnej grupy Caritas.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość MB Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00.
 3. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 5. Ze względu na czas wakacyjny i urlopy, ulega zmianom także nasz parafialny rytm pracy: kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek 8.00 – 9.00, wtorek 10.00-14.00, środa 18.00-19.00, czwartek 8.00 – 12.00, piątek 8.00-9.00. Wszystkie pilne sprawy załatwiamy o każdej porze (!). Przypominamy też o telefonie duszpasterskim (692-33-49-03). Od 2 września kancelaria wraca do normalnego trybu pracy.
 6. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
 7. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin.
 8. W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014.
 9. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek o godz. 17.30, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i o ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Rataja 1-8, Krzywoustego 3-10, Niemcewicza 2-10.
 10. Na ołtarzu Serca Jezusowego wyłożona jest „księga trzeźwości”. Zachęcamy, zgodnie z Apelem Episkopatu do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Każdy dzień naszego wsparcia może okazać się dla kogoś uwikłanego w nałóg niezwykłą pomocą.
 11. Na mocy dekretu ks. Biskupa Ordynariusza nastąpiła zmiana w naszej parafii na stanowisku wikariusza parafialnego. Witamy w naszej wspólnocie Księdza Pawła Łukaszyka i życzymy wielu łask oraz opieki Świętej Rodziny na prace duszpasterską w naszej Parafii.
 12. Ze względu na zaistniałą w czwartek, próbę podpalenia naszego ołtarza, w przyszłą niedzielę, która jest niedzielą adoracyjną, odprawimy w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy ludzi i zbrodnie przeciw Kościołowi. Nasze wynagrodzenie Panu Bogu za ten akt niewiary i sprzeciwu dla Jego Majestatu wyrazimy teraz w modlitwie, a na najbliższym posiedzeniu Rady Parafialnej ustalimy co jako parafia w formie materialnego zadośćuczynienia możemy Panu Bogu ofiarować dla wzrostu Jego chwały w naszej Parafii.
 13. Zachęcamy parafian do segregacji śmieci na cmentarzu i zwracanie na to uwagi naszym gościom.
 14. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji, upływających w atmosferze radości i na wypoczynku. Wszystkim gościom życzymy aby w naszej wspólnocie znaleźli to za czym tęsknią i czego pragną.

 

 

SPRAWY GOSPODARCZE.

Z ostatnich ekspertyz wynika, że w najbliższym czasie koniecznością staje się remont naszego systemu dzwonowego. Wskazany jest remont serc naszych dzwonów. Muszą być one zdemontowane i na nowo wygrzane w kuźni z nadlaniem części uderzającej w dzwony. Zabiegi takie wykonuje się w każdym kościele co kilka lat ze względu na trwałość i piękno dźwięku dzwonów. Na konieczność poddania ich ekspertyzie i w najbliższym czasie także naprawie, wskazał nienaturalny dźwięk dzwonów oraz system hamujący.

Innym zadaniem przed którym stajemy to zabezpieczenie ławek przed działaniem szkodników drewna. Po suchym i gorącym lecie uaktywniły one swą działalność. Po wizycie przedstawiciela firmy zajmującej się tymi sprawami, jednoznacznie wskazano na konieczność wykonania prac. Opracowywana jest metoda i kosztorys dla prac w naszym kościele. Powierzchnia, która musi być zabezpieczona specjalistycznie to 400 m2. Kolejne 400 m2 będziemy mogli zabezpieczyć własnym nakładem prac, co nie znaczy, że bezkosztowo.

O kwotach na w/w prace powiadomieni zostaniemy w najbliższych tygodniach.