881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. We Mszach Świętych w naszym kościele może uczestniczyć maksymalnie 240 osób. Bardzo prosimy, by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. Naklejki na ławkach zapewniają zachowanie 2 metrów odległości, nie stanowią jednak wyznacznika ilości miejsc w kościele. Do liczby miejsc wlicza się także miejsca stojące.
 2. W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, wiernym parafii, które znajdą się w obszarze tzw. strefy czerwonej Biskup Gliwicki udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji. Nie podpisujemy indeksów bierzmowańcom. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/ Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z naszą parafią nie tylko podczas Mszy świętej ale także podczas nabożeństw.
 3. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo do czasu powrotu do strefy zielonej odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych oraz spotkania w ramach przygotowania do chrztu i bierzmowania. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 4. Do końca października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Od poniedziałku do soboty odbywają się o godz. 17.30. Niech nie ustaje nasza modlitwa o zdrowie i ustanie pandemii.
 5. Dzisiaj Różaniec popołudniowy będzie odprawiony o godz. 16.00.
 6. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Różaniec połączony z nabożeństwem do św. Faustyny.
 7. W środę po Mszy Świętej porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych, w związku z czym czas spowiedzi będzie wydłużony do godz. 16.45. Pamiętajmy, że najskuteczniejszą pomocą dla naszych wiernych zmarłych jest ofiarowana w ich intencji Msza święta i przyjęta Komunia oraz odpusty, nie zastąpią tego liczne kwiaty i znicze.
 9. W piątek na nabożeństwie różańcowym zostaną poświęcone i wręczone różańce dla dzieci I-komunijnych.
 10. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte sprawowane będą, jak co roku, o godz. 9.00, 11.00 i o 15.00. Procesja na cmentarz po Mszy Świętej o godz. 15.00 uzależniona jest od regulacji państwowych i diecezjalnych, które podane zostaną w okolicach czwartku.
 11. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. Ze względu na Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, kościół będzie zamknięty we wtorek w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek.
 12. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj (i w każdą 4. Niedzielę miesiąca) po Mszach Świętych zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła. Przypominamy, że od marca tego roku zawieszone zostały tradycyjne zbiórki po domach. Za tydzień po Mszach Świętych zbiórka do puszki na działalność parafialnej grupy charytatywnej.
 14. Z tyłu kościoła można nabywać znicze Caritas w cenie 3 zł. Ofiary prosimy wrzucać do skarbony.
 15. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o zatroszczenie się o groby na naszym cmentarzu (także sąsiednie, których od lat być może nikt już nie nawiedza) oraz o sprawdzenie swoich rezerwacji oraz regularne uiszczanie należnych opłat.
 16. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki na tradycyjne zalecki. Od Dnia Zadusznego do 7 listopada codziennie o godz. 17.30 będziemy modlić się modlitwą różańcową za naszych zmarłych. Zalecki i ofiary, za które serdecznie dziękujemy, prosimy wrzucać do skarbony z tyłu kościoła. Ze względu na ograniczenia nie będzie tradycyjnego zbierania wypominek przy bramie cmentarza.
 17. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.