881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na budowę nowego Kościoła Św. Józefa w Bytomiu. Przed kościołem zbiórka na cele parafialnej grupy Caritas.
 2. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać u odprawiającego kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 3. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce spowiedź dla wszystkich dzieci i młodzieży do godz. 16.00.
 4. W sobotę obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 5. Prosimy mężczyzn i starszych ministrantów w sobotę (1 grudnia!) na godz. 9.00 do pomocy przy stawianiu „stajenki”. Szczególnie prosimy o włączenie się w te prace Ojców dzieci pierwszokomunijnych. W tym roku – „ROKU WIARY” – przez wszystkie niedziele Adwentu będziemy nowymi elementami  „stajenki” ukazywać czas zbliżającego się Bożego Narodzenia.
 6. Także w sobotę odwiedzimy z posługą duszpasterska naszych chorych i starszych Parafian. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Odwiedziny chorych przed Świętami Bożego Narodzenia będą 22 grudnia.
 7. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu a zarazem w naszej Parafii niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszach świętych o godz. 9 i 11 wspólna Adoracja dla wszystkich uczestników liturgii. Adoracja dla uczestników wieczornej Mszy Świętej w sobotę o godz. 17.30, niedzielnej o godz. 16.30.
 8. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Roratach. Jak co roku Roraty dla dzieci odprawiane będą: poniedziałek, środa i piątek o godz. 7.00, wtorek i czwartek o godz. 18.00. Roraty dla dorosłych w środę o godz. 17.00, a dla młodzieży w piątek o godz. 17.00. W soboty Roraty o godz. 9.00 dla wszystkich parafian.
 9. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o obowiązku uczestniczenia wraz z dziećmi we Mszy Świętej niedzielnej.
 10. O sprzątanie Kościoła, w tym tygodniu w piątek o godz. 18.00, prosimy mieszkańców ul. Konstytucji 2-16 (numery parzyste). Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty.
 11. W sobotę zapraszamy na spotkania: Schola godz. 10.00, zajęcia artystyczne o godz. 13.00.
 12. Staraniem Ks. Infułata Pawła Pyrchały powstała książka o Księdzu Prałacie Pawle Krafczyku. Można ją nabyć w kancelarii Parafialnej. Cena egzemplarza to 35 zł.
 13. Od niedzieli 2. do soboty 22 grudnia, w każdą sobotę i niedzielę, panie z grupy charytatywnej naszej parafii będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny odwiedzając mieszkańców naszej dzielnicy w domach. Opłatki poświęcimy tradycyjnie w pierwszą niedzielę Adwentu po Mszach Świętych. Prosimy i przypominamy, że ofiary zebrane przy tej okazji zasilają kasę potrzeb naszej Parafii.
 14. Są do nabycia świece „Caritas” – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 5 zł, duża 12 zł.
 15. Spotkanie grypy małżeńskiej w niedzielę 9. grudnia po Mszy Św. wieczornej.
 16. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w niedzielę 16. grudnia o godz. 15.30.