881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w Święto Świętego Szczepana Msze Święte odprawiane są wg porządku niedzielnego.
  2. Po Świętach we wtorek pobłogosławimy wino wspominając Świętego Jana Apostoła a natomiast w środę na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci. W dniu Wspomnienia Świętych Młodzianków udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.
  3. Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii przypada, zgodnie kalendarzem liturgicznym – nietypowo, na piątek 30 grudnia. Zapraszamy wszystkich parafian na sumę odpustową o godz. 17.00. Po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo dziękczynne za wszystkie dary i łaski, którymi Bóg obdarował naszą wspólnotę w 2022 roku oraz kolędowanie z Orkiestrą Górniczą. Ostatni dzień roku 2022 to sobota i Msza wieczorna będzie odprawiona wg formularza z niedzieli.
  4. W Nowy Rok Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
  5. Ze względu na zmiany personalne w naszej parafii w tym roku także, jak poprzednio, zachowujemy porządek Mszy Świętych kolędowych bez odwiedzin w domach parafian z tradycyjną kolędą. Msze będą odprawione 4 i 5 stycznia o godzinie 17.00 dla mieszkańców różnych ulic. Osoby, które chciałyby prosić o wizytę kapłana w swoim domu proszone są o indywidualny kontakt z proboszczem. Odwiedziny są możliwe cały rok jako wizyta duszpasterska i nie musi być kojarzona jednoznacznie z okresem Narodzenia Pańskiego. Z góry dziękuję za ofiary, które pozwalają na spokojne funkcjonowanie naszej wspólnoty: opłacanie bieżących rachunków, realizowanie dzieł remontowych, inwestycyjnych i społecznych oraz zobowiązań wobec Kurii Biskupiej w Gliwicach.
  6. W kancelarii można zamawiać intencje Mszy na rok 2023. Przypominamy, że Msze Święte w tygodniu będą odprawiane: poniedziałek, środa, piątek o godz. 7.00; we wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 17.00. W niedziele porządek Mszy Świętychnie ulega zmianie. Będą się zdarzać dni, gdy będzie odprawiana Msza i rano, i wieczorem: w pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota miesiąca oraz te intencje, które zostały przyjęte w roku 2022.
  7. Ulega zmianie również porządek nabożeństw od początku roku 2023. Koronka do Bożego miłosierdzia będzie tylko w trzecie piątki miesiąca o godz. 15.00 a po niej do godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Różaniec Fatimski będziemy odmawiać wspólnie 13 dnia miesiąca od maja do października. W poniedziałki pozostają nabożeństwa do świętych, których relikwie są czczone w naszej Parafii a w środy odprawiać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. W sobotę od godziny 16.00 zapraszamy na wprowadzenie do niedzieli: Adorację Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Świętą. W pierwsze niedziele miesiąca zapraszamy wszystkich parafian do wspólnych Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00. O godz. 16.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Sakrament Pokuty przed każdą Mszą Świętą.
  8. W Objawienie Pańskie – 6 stycznia, zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Bytomiu. /szczegóły na plakacie/