881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś po raz pierwszy przeżywamy ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji w naszej parafii gościmy O. Macieja Barona SVD, proboszcza parafii św. Małgorzaty w Bytomiu
 2. W zakrystii lub kancelarii można zgłosić chęć przyjęcia księdza z tradycyjną kolędą w  swoim domu. Zostały wydrukowane naklejki, które przy zgłoszeniu otrzymujemy, a w dniu kolędy naklejamy na drzwi sygnalizując w ten sposób, że to jest dom, który chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem.
  Ofiary z kolędy będą przeznaczone na prace przy organach.

W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

Niedziela (13.30) – ul. Zabrzańska 116-138;

Poniedziałek (15.30) – ul. Zabrzańska 147-163.

 1. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie świec gromnicznych. Kolekta będzie pokolędowa bowiem taką formę złożenia ofiary zadeklarowali niektórzy mieszkańcy naszej wspólnoty. Po Mszach Świętych będzie można złożyć także swoją ofiarę do puszek na siostry klauzurowe zgodnie Instrukcją Episkopatu Polski. O godzinie 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. W poniedziałek po Mszy Świętej modlitwa do Boga Najwyższego przez wstawiennictwo Św. Joanny Beretty Moli o błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa oraz o ubłaganie daru macierzyństwa dla pragnących dziecka.
 3. Po Mszy Świętej wieczornej w poniedziałek zapraszamy do salki na spotkania po – ALFIE!
 4. W środę po porannej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po koronce spowiedź do godz. 16.00.
 6. W piątek o godz. 16.00 spotkanie Dzieci Maryi.
 7. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 9. Do końca stycznia zawieszone są dyżury duszpasterskie kapłanów. Prosimy o korzystanie w razie potrzeby z telefonu duszpasterskiego.
 10. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców Zabrzańskiej (numery parzyste i nieparzyste). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 11. Są jeszcze wolne intencje w styczniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty naRemontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
 13. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy być świadkami i uczestnikami niecodziennego wydarzenia jakim był koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Dziękuję Panu Marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu i Panu Radnemu Zbigniewowi Przedpełskiemu, dzięki którym koncert mógł dojść do skutku.