881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu.

  2. Kończymy nasze Rekolekcje Parafialne. Dziękujemy księdzu Kazimierzowi Garbaczowi SVD za wygłoszenie do nas nauk rekolekcyjnych. Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie naszym podziękowaniem za Jego trud włożony w nasze ćwiczenia duchowe.

  3. Za tydzień niedziela Adoracyjna. Kolekta na potrzeby parafii i zbiórka do puszki na pomoc dzieciom w Afryce zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski. W drugą niedzielę Wielkiego Postu kolekta na potrzeby Ośrodka dla Osób niepełnosprawnych w Rusinowicach. Swoją Indywidualną Jałmużnę Wielkopostną można składać do skarbony umieszczonej w ścianie kościoła po prawej stronie drzwi wahadłowych wychodząc z naszego kościoła. Kolekta inwestycyjna 19 marca, zbiórka do puszki na wystrój Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy 26 marca.

  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – piątek g. 17.45 i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – niedziela g. 16.00. Kazania pasyjne wygłosi do nas Ks. Artur Sznajder – wikariusz Parafii WNM w Zabrzu-Biskupicach.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Wypominki za zmarłych do drogi Krzyżowej można składać do skarbony z tyłu kościoła lub w zakrystii.

Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich-trzeźwościowych i wpisywania ich do księgi wyłożonej na ołtarzu NSPJ.

  1. W kancelarii można zamawiać intencje Mszy na rok 2023. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godziny 8.00 do godziny 16.00.

  2. W kancelarii oraz w zakrystii można nabyć świece wielkanocne: paschaliki w cenie 3 zł oraz świece ozdobne na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Ozdobna kurka czy wielkanocny baranek mogą być doskonałym upominkiem dla rodziny lub sąsiadów.

  3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 1 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej w domu Świętego Józefa.

  4. Ministranci mają swoje spotkania w soboty o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do tej zaszczytnej funkcji w naszej wspólnocie. Marianki spotykają się w niedziele o godz. 10.00. Spotkania odbywają się w Domu Świętego Józefa.

  5. Szczegółowe ogłoszenia na każdy tydzień będą podawane w kolejne niedziele.

W lutym i marcu wspominamy rocznicę śmierci następujących osób:

26.02.2023-05.03.2023

Konieczny Stanisław, Siegert Jerzy, Kwiatkowska Stanisława, Lis Bronisława, Mędygrał Jan, Gawlik Genowefa, Bańczak Franciszka, Waloszek Józef, Haehnel Horst, Wronecki Wiesław, Baliński Jerzy, Macheta Jan, Spura Edeltrauda, Mazur Wanda, Kurek Helena, Bujar Paweł, Piotrowski Ryszard, Lis Roman, Hennemann Marta, Morawiec Alojzy, Wacławek Erwin, Morawiec Henryk, Zerich Jan, Ogórek Elza, Niedbała Jadwiga, Łukowiec Józefa, Slotta Paulina, Gemza Henryk, Odoj Urszula, Bula Elżbieta, Lisek Zdzisław, Edelman Henryka, Laksa Elfryda, Fugler Krystyna, Duda Alojzy, Wąsowicz Krzysztof, Duda Stanisław, Czypioł Henryk, Syga Elżbieta, Adamczak Wiktoria, Brabańska Edeltrauda, Gruntowicz Grażyna, Kalla Frydery, Pietriman Grzegorz, Juraszczyk Alojzy, Burczyk Elżbieta, Kalus Teodor, Gepfert Ryszard, Stolarczyk Joanna, Hojka Gertruda, Wysokiński Mieczysław, Zachacz Marianna, Przybyłek Józef, Pluta Agnieszka, Korzekwa Natalia

05.03.2023-12.03.2023

Hojka Gertruda, Wysokiński Mieczysław, Zachacz Marianna, Przybyłek Józef, Pluta Agnieszka, Korzekwa Natalia, Slotta Franciszek, Smykaj Wincenty, Gerstberger Gertruda, Kowal Felicja, Richter Kurt, Michalska Ludwika, Zawalonka Helena, Czerwik Teresa, Tyczka Krystyna, Struglińska Stanisława, Wilczek Łucja, Indecki Romuald, Zaczek Lotar, Kwiecień Janina, Nikiel Róża, Mika Józef, Matlak Stanisław, Wieczorek Halina, Krańczyk Elżbieta, Zurke Elżbieta, Pawleta Marian, Borowiec Aniela, Borkowski Wiesław, Mainka Urszula, Jemielniak Jakub, Lis Czesław, Gros Alojzy, Kusz Maria, Niewiedziol Jadwiga, Mirzejewska Jadwiga, Sobanski Jan, Myrcik Barbara, Sadowski Tomasz, Moritz Józef, Liszka Maria, Kistowski Jerzy, Schlosarek Waldemar, Szpara Katarzyna, Joschko Stanisława, Wąsowicz Bogusława, Wróbel Henryk, Czech Hildegarda, Schulyrz Krystian, Bożek Horst, Błajda Natalia, Kistowski Bogdan, Koteras Roman, Libek Elżbieta, Bujak Kazimierz, Raczyński Kazimierz, Suchy Szarlota, Szymon Joachim, Śliwka Maria, Sprus Alfred, Bojak Helena, Szmaciński Edward, Sikora Marianna

12.03.2023-19.03.2023

Raczyński Kazimier, Suchy Szarlota, Szymon Joachim, Śliwka Maria, Sprus Alfred, Bojak Helena, Szmaciński Edward, Sikora Marianna, Kadzioch Andrzej, Growiec Paweł, Wicik Gertruda, Wacławczyk Henryk, Rajfura Marian, Wojtalla Joachim, Makowska Wiesława, Marzycki Władysław, Szirmeisen Marianna, Jeleń Norbert, Chełminiak Marianna, Jabłoński Stanisław, Sprot Teodor, Nieradzik Urszula, Respondek Michał, Górecki Edmund, Stalewski Przemysław, Noga Andrzej, Mermer Zofia, Ptaszek Jan, Duda Ludwik, Paleczny Andrzej, Podgórska Małgorzata, Wardenga Elżbieta, Krawczyk Eufemia, Spodziewała Hildegarda, Szulc Werner, Jończyk Matylda, Drzewiecki Ginter, Plichta Henryk, Doner Erna, Łukasik Stanisław, Furmanek Józef, Nowak Irena, Błaszczyk Ryszard, Stępień Teresa, Borlik Józef, Marzec Krystyna, Mrozek Jan, Stach Norbert, Wencka Barbara, Linhorst Urszula, Tomaszewcz Ewa, Brokowska Stanisława, Uchnast Łucja, Szostaczyńska Joanna, Latko Roma, Kurzac Róża, Mrosek Andrzej, Wicik Joanna, Dworaczek Weronika, Karolczyk Urszula, Karasińska Agata

19.03.2023-26.03.2023

Wicik Joanna, Dworaczek Weronika, Karolczyk Urszula, Karasińska Agata, Barnaś Katarzyna, Liszka Henryk, Eichstadt Franciszek, Worsa Ryszard, Gawlik Janusz, Szlósarczyk Józef, Rydzewski Franciszek, Janiec Norbert, Paluszewski Marcin, Galek Wojciech, Gruba Eleonora, Sukiennik Adolf, Elias Rafał, Buńka-Duch Barbara, Hetman Szczepan, Dyla Alfons, Koper Iwonka, Kowal Piotr, Helwig Franciszek, Osadnik Ingeborga, Szreiber Beata, Jabłonowski Kazimierz, Kurek Stanisław, Gala Franciszek, Teliszewski Zdzisław, Skrzypiec Horst, Włodyga Stanisław, Gadecka Gertruda, Koziołek Urszula, Zmuda Bronisława, Kempa Stanisława, Langkammer Maria, Krause Maria, Borkowska Wiesława,