881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (na zapłacenie energii elektrycznej – potrzebujemy na ten cel  1951,51zł). Informujemy Parafian, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w naszym mieście obowiązuje od 1 lutego opłata od odprowadzenia wód opadowych i roztopowych. Miesięczny koszt przeliczony dla naszej Parafii to 1331,41 PLN co daje rocznie 15976,96 PLN. Kolekta ubiegłej niedzieli to 603,27 zł. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary.
 2. Wszystkich Członków Rady Parafialnej, zapraszamy na spotkanie, dziś, ok. g.17.00 (Po Gorzkich Żalach i kazaniu pasyjnym).
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W naszej parafii Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 16.30 dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola, o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych., a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30. Zapraszamy także na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek na godz. 15.00. Po Koronce okazja do spowiedzi do godz. 16.30. Także w każdą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 8.30.
 4. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej tradycyjnie składamy do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Dziękujemy równocześnie za składane przy tej okazji ofiary.
 5. W poniedziałek zapraszamy na katechezę dzieci z klas drugich wraz z rodzicami. (Kl. II A – 15.45 Kl. II B – 16.30).
 6. W tym tygodniu, w poniedziałek o godz. 18.30, swoje spotkanie ma I grupa kandydatów do bierzmowania III roku formacji. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do Bierzmowania trwa 3 lata, zaś w spotkaniach I roku uczestniczy około 13 osób.
 7. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na Mszę Świętą. Od godziny 18.30 okazja do comiesięcznej spowiedzi.
 8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych i nabożeństwach wotywnych.
 9. Odwiedziny parafian chorych i w podeszłym wieku – w sobotę od godziny 8.30. Prosimy ich zgłaszać do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 10. Spotkanie grupy małżeństw w I niedzielę marca (tj. 04.03.2012) po Mszy Świętej wieczornej.
 11. O pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego w tym tygodniu ,w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 17.30, prosimy mieszkańców ulicy Czajkowskiego 1-20. Dziękujemy za  wszelkie ofiary składane na kwiaty i wystrój Kościoła.
 12. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych. W tym tygodniu są wolne intencje o godz. 7.00 we wtorek i środę, a także: we wtorek i czwartek o godz. 18.00
  i w niedzielę o godz. 11.00
  . Szczegółowy plan intencji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w informatorze. Zachęcamy także do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.
 13. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się rozgrywki „Bytomsko-Bobrkowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej”. Mecze odbywają się na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 3. Początek rozgrywek o godz. 9.00. Więcej informacji na temat tej imprezy można znaleźć na plakatach.