881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. We Mszach Świętych w kościele może uczestniczyć maksymalnie 70 osób. Bardzo prosimy by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. W przypadku zajęcia wszystkich miejsc wewnątrz kościoła, można ustawić się na zewnątrz. Zaznaczono 54 miejsca zapewniające zachowanie 2 metrów odległości. Osoby uczestniczące we Mszy na zewnątrz prosimy, aby nie wchodziły do kościoła – kapłan wyjdzie z Komunią Świętą przed drzwi.
 2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, internetowych i radiowych transmisji Mszy Świętej. Nie będziemy podpisywali indeksów bierzmowańcom ani rozdawali naklejek dzieciom I-komunijnym. Msze święte sprawowane są w zwyczajnym porządku. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube.
 3. Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast przyjmujący Komunię do ust powinni przyjmować ją na końcu.
 4. Przypominamy, że czas komunii świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na poranne Msze Święte wotywne z nabożeństwami. Nie będzie odwiedzin chorych i śniadania dla seniorów.
 6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację do godz. 16.00.
 7. Od piątku w naszej parafii odprawiane będą nabożeństwa majowe. Ze względu na ograniczenia dotyczące ilości osób w kościele, odbywać się one będą po Mszach wieczornych, a w niedziele o godz. 16.00.
 8. Biskup gliwicki zwalnia z obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych 1 maja (piątek).
 9. W piątek swoje 30 urodziny będzie obchodził ks. Tadeusz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 10. W każdą sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli. O godz. 17.00 wyświetlany będzie film z serii „Nowa jakość życia” – wprowadzający w Ewangelię następującej niedzieli. Zakończenie Adoracji „Modlitwą w sobotni wieczór” o godz. 17.45.
 11. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30 oraz do indywidualnej modlitwy w kościele pomiędzy Mszami. Prosimy o nieprzekraczanie liczby 70 osób przebywających równocześnie w kościele. Kościół otwierany będzie pół godziny przed Mszą Świętą poranną i pozostanie otwarty aż do Mszy wieczornej codziennie oprócz poniedziałków (sprzątanie). W niedziele kościół będzie otwierany o godz. 8.00.
 12. Aby kościół mógł być otwarty konieczna jest codzienna dezynfekcja ławek, która odbywa się po każdej Mszy świętej wieczornej. Bardzo prosimy, aby osoby chętne zapisywały się na liście wyłożonej z tyłu kościoła.
 13. Dzwony wzywają do modlitwy w czasie Regina cæli (12.00), Godziny Miłosierdzia (15.00) oraz Różańca (20.30).
 14. Miejscem spowiedzi jest odpowiednie przygotowane pomieszczenie w budynku plebanii. Wszystkich chcących się wyspowiadać prosimy o zgłoszenie się przez domofon (przycisk „Spowiedź”) lub skorzystanie z telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 15. Posługa sakramentalna wobec chorych i Komunia święta zostaje ograniczona tylko do sytuacji zagrożenia życia. Sakrament chrztu świętego może być sprawowany przy obecności w kościele 5 osób.
 16. Prosimy nadal o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. W razie konieczności prosimy, aby zgłaszać wszelkie osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać takiej pomocy. Postaramy się wtedy o stosowne wsparcie.
 17. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552. Telefon stacjonarny jest nieczynny. Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych. Spotkania, rozmowy czy inne formy wsparcia prosimy umawiać telefonicznie.
 18. Zawieszamy cotygodniowe zbiórki na środki czystości. Indywidualne ofiary oraz wszelkie inne prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła (przy tablicy ogłoszeń) lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy. Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji). Ze względów bezpieczeństwa kolektę (przeznaczoną na stałe wydatki parafii) prosimy składać do przygotowanego z tyłu kościoła koszyka.
 19. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.