881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
 2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej i porannej modlitwa do Boga Najwyższego przez wstawiennictwo Św. Joanny Beretty Mola o błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa oraz o ubłaganie daru macierzyństwa dla pragnących dziecka.
 3. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do MBNP.
 4. W czwartek, 31 stycznia, o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Włoch.
 5. W piątek, z racji I piątku miesiąca, od 8.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian.
 6. Zapisy przejmujemy do czwartku w zakrystii lub kancelarii.
 7. W piątek tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 8. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 16.00
 9. W sobotę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego.
 10. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego.
 11. Modlić się będziemy za wszystkie siostry zakonne, braci i kapłanów realizujących swoje powołanie w zgromadzeniach i instytutach zakonnych.
 12. Msza Święta o godz. 8.00. Prosimy o przyniesienie świec.
 13. W czasie Mszy Świętej prosimy o ofiarę na potrzeby sióstr klauzurowych zgodnie z instrukcją konferencji Episkopatu Polski.
 14. Taką zbiórkę przeprowadzimy także do puszek po wszystkich Mszach Świętych niedzielnych.
 15. Zbiórka na potrzeby parafialnej grupy charytatywnej odbędzie się w niedzielę 17 lutego.
 16. Zbiórka na opał będzie miała miejsce 24.02.2019r.
 17. W sobotę po Mszy Świętej porannej zapraszamy naszych seniorów na wspólne śniadanie do salki na plebanii.
 18. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00.
 19. Do końca stycznia zawieszone są dyżury duszpasterskie kapłanów. Prosimy o korzystanie w razie potrzeby z telefonu duszpasterskiego.
 20. Zakończyły się Odwiedziny Duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie w Waszych domach, złożone ofiary, poczęstunki, a także dzisiejszą kolektę pokolędową.
 21. Na potrzeby remontu z ofiar kolędowych zebraliśmy 11 tys. Bardzo dziękujemy za Waszą ofiarność.
 22. W tym tygodniu prosimy o składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła mieszkańców Zabrzańskiej.
 23. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 24. W kancelarii, w godzinach urzędowania, można zamawiać intencje mszalne.
 25. Są jeszcze wolne intencje w marcu:03 o 7.00, 30.03 o 8.00 oraz 9 wolnych intencji w kwietniu. Można je zamawiać w kancelarii w godzinach urzędowania.
 26. Parafia św. Józefa w Rudzie Śląskiej wraz ze Wspólnotą Ewangelizacji RAFAEL zaprasza do przeżycia Seminarium Odnowy Wiary.
 27. Rozpoczęcie Seminarium oraz wszelkie szczegóły zostaną podane podczas spotkania organizacyjnego 31 stycznia o g. 19.00 w Domu Parafialnym (przy kościele św. Józefa).
 28. Dokładniejsze zaś informacje podane są na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii św. Józefa i Wspólnoty Ewangelizacji RAFAEL.

 

W minionym tygodniu, 21 stycznia, w wieku 68 lat, odszedł do wieczności Ks. Szczepan Wardenga, pochodzący z naszej Parafii i chętnie ostatnio po przejściu na emeryturę do nas przyjeżdżający.

Jego pogrzeb odbył się w Grzędzinie 24 stycznia przy ogromnej ilości kapłanów i wiernych, wśród których posługiwał przez 33 lata jako proboszcz. Pragnąc podziękować Panu Bogu za dar życia księdza Szczepana, jego kapłaństwo, przyjaźń i służbę także dla naszej Parafii zapraszam na Mszę Świętą w Jego intencji w Środę Popielcową – 6 marca 2019 roku o godz. 17.00.