881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.45 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00.
  Kazania pasyjne głosi ks. Adrian Ziaja, wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu.
  Wypominki na Drogę Krzyżową można składać do skarbony z tyłu kościoła lub w zakrystii.
  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymywania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy, jak co roku, do podjęcia w okresie Wielkiego Postu abstynencji od napojów alkoholowych. Księga trzeźwości wyłożona jest na ołtarzu NSPJ.
 3. W poniedziałek po Mszy świętej porannej nabożeństwo do św. Matki Teresy z Kalkuty.
 4. W środę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na poranne Msze wotywne połączone z nabożeństwami. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których można zgłaszać w kancelarii lub przez telefon duszpasterski.
 6. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź do godz. 16.00.
 7. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli oraz spowiedź do 16.45.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na sobotni wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie i do Czernej. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd sprzed kościoła po Mszy o godz. 8.00.
 9. W sobotę, 9 kwietnia, o godz. 16.00 w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Przedszkole włączyło się w akcję „Pomoc dla Ukrainy” (przy współpracy z PCK Bytom). Dary można przynosić do przedszkola w godzinach od 6.00 do 16.00. Prosimy o artykuły żywnościowe z długim terminem ważności, środki czystości, pasty do zębów, materiały opatrunkowe, płyny do kąpieli. Odzieży nie zbieramy. W naszej parafii na pomoc dla uchodźców wojennych przeprowadzamy zbiórki do puszki w pierwszą niedzielę miesiąca.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS).
 12. Są jeszcze wolne intencje 04 o 7.00 oraz w maju: 04.05 o 7.00, 10.05 o 7.00, 11.05 o 7.00, 12.05 o 7.00, 13.05 o 7.00, 18.05 o 7.00, 19.05 o 7.00, 20.05 o 7.00, 25.05 o 7.00 i 17.00, 26.05 o 7.00, 27.05 o 7.00, 30.05 o 7.00 i 17.00, 31.05 o 7.00 i 17.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 13. Dziękujemy za składane ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszki na wystrój kościoła (Ciemnica i Boży Grób). Za tydzień zbiórka charytatywna do puszki na pomoc dla rodzin ukraińskich.
 14. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci następujących osób: Wachholz Waleska, Samburski Bronisław, Krupa Piotr, Miemczyk Brygida, Migdalska Danuta, Sewiłło Maria, Mikołajczyk Adam, Rzyczniok Jan, Widera Agnieszka, Nowak Anna, Bońkowski Henryk, Kowal Grzegorz, Stróż Maria, Iwaniuk Maria, Danielczyk Jacek, Gach Kornelia, Grabowiec Stanisław, Kistowska Sabina, Matusik Zygfryd, Haracz Anna, Przyjemski Helena, Ratyński Wacław, Zmuda Erich, Gierczak Władysława, Swat Maria, Pawelek Ewald, Markiefka Rozalia, Haehnel Krystian, Rosa Elżbieta, Zybała Jan, Podgórski Ludwik, Zgraja Gertruda, Walocha Klara, Więcgol Maria, Konieczny Elfryda, Bieniek Anna, Pikuła Marianna, Kudłaty Krystian, Małecki Dariusz, Gawlik Krystyna, Wojtkowiak Danuta, Kurowska Helena, Buszkiewicz Jan, Popiołczak Urszula, Pecylak Marianna, Bochenek Zofia, Malcher Jan, Kalka Krzysztof, Żelezik Małgorzata, Tekieli Hildegarda, Gruca Tadeusz, Adamska Brygida, Kot Stefania.