881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 2. Rozpoczynają się Dni eucharystyczne przed Środą Popielcową. Zachęcamy do indywidualnej Adoracji Najświętszego sakramentu w kościele. Dzisiaj Adoracja będzie miała miejsce od godz. 12.00 do 16.45. Natomiast w poniedziałek i wtorek przez cały dzień pomiędzy Mszami. Bardzo prosimy o zapisywanie się na listę wyłożoną na stoliku z tyłu kościoła dla zachowania ciągłości adoracji.
 3. W poniedziałek po Mszy świętej porannej nabożeństwo do bł. Małżonków Quattrocchich.
 4. Również w poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się pobór miary do szycia strojów. Prosimy o uregulowanie z góry 300 zł za szycie strojów.
 5. W Środę Popielcową początek Wielkiego Postu. Wiernych obowiązuje w tym dniu post (tzw. ścisły, czyli ilościowy i jakościowy).
 6. W tym dniu także rozpoczną się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Trzy najważniejsze spotkania”, które wygłosi ks. Adam Fabiańczyk, notariusz kurii diecezjalnej w Gliwicach.
 7. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.45 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne głosić będzie ks. Adrian Ziaja, wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu. Wypominki na Drogę Krzyżową można składać do skarbony z tyłu kościoła lub w zakrystii.
 8. Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymywania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na poranne Msze wotywne połączone z nabożeństwami. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których można zgłaszać w kancelarii lub przez telefon duszpasterski.
 10. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie Dzieci Maryi i zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 11. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź do godz. 16.00.
 12. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli oraz spowiedź do 16.45.
 13. W sobotę, 2 kwietnia, organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do seminarium salezjańskiego w Krakowie i do Czernej. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 14. W związku ze wzrostem cen wywozu śmieci oraz opłat za wodę opłata cmentarna wynosi 50 zł za rok.
 15. Przedszkole włącza się od poniedziałku w akcję „Pomoc dla Ukrainy” (przy współpracy z PCK Bytom). Dary można przynosić do przedszkola w godzinach od 6.00 do 16.00. Prosimy o artykuły żywnościowe z długim terminem ważności, środki czystości, pasty do zębów, materiały opatrunkowe, płyny do kąpieli. Odzieży nie zbieramy.
 16. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS).
 17. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu: 07.04 o 7.00 i 17.00, 08.04 o 7.00, 09.04 o 7.00, 11.004 o 7.00 i 17.00, 12.04 o 7.00, 13.04 o 7.00, 22.04 o 7.00, 25.04 o 7.00, 26.04 o 7.00, 27.04 o 7.00 i 17.00, 28.04 o 7.00, 29.04 o 7.00 i 17.00, 30.04 o 8.00 i 17.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 18. Dziękujemy za składane ofiary. Dzisiaj i w środę popielcową zbiórka do puszki na uchodźców z Ukrainy. Za tydzień zbiórka do puszki na parafialną grupę charytatywną.
 19. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci następujących osób: Mędygrał Jan, Gawlik Genowefa, Bańczak Franciszka, Waloszek Józef, Haehnel Horst, Wronecki Wiesław, Baliński Jerzy, Macheta Jan, Spura Edeltrauda, Kurek Helena, Bujar Paweł, Piotrowski Ryszard, Lis Roman, Hennemann Marta, Morawiec Alojzy, Wacławek Erwin, Morawiec Henryk, Zerich Jan, Ogórek Elza, Niedbała Jadwiga, Łukowiec Józefa, Slotta Paulina, Gemza Henryk, Odoj Urszula, Bula Elżbieta, Lisek Zdzisław, Edelman Henryka, Laksa Elfryda, Fugler Krystyna, Duda Alojzy, Wąsowicz Krzysztof, Duda Stanisław, Czypioł Henryk, Syga Elżbieta, Adamczak Wiktoria, Brabańska Edeltrauda, Gruntowicz Grażyna, Kalla Fryderyk, Pietriman Grzegorz, Burczyk Elżbieta, Kalus Teodor, Gepfert Ryszard, Stolarczyk Joanna, Hojka Gertruda, Wysokiński Mieczysław, Zachacz Marianna, Przybyłek Józef, Pluta Agnieszka, Korzekwa Natalia.