881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom kataklizmu w Japonii.
 2. Zachęcamy parafian do dobrego przeżycia Wielkiego Postu, zachęcamy do podjęcia postanowień, wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu i wstrzymania się od udziału
  w zabawach. Zachęcamy też, by jałmużnę wielkopostną składać do skarbony pod chórem, opisanej jako „ofiara na biednych”.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i udziału we Mszach św. wotywnych i nabożeństwach.
 4. W sobotę odwiedzimy parafian chorych i w podeszłym wieku. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii. Początek odwiedzin ok. 8.30.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 6. Droga Krzyżowa, w piątek o godzinie 17.30 (zalecki za zmarłych można składać w zakrystii
  i kancelarii), Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.15.
 7. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Stalowej
  1-7 i ul. Pasteura 1-4. Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanię.
 8. Katecheza sakramentalna: Klasa I i II gimnazjum jest zobowiązana do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Obecność dzieci pierwszokomunijnych będzie sprawdzana na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 9. Zajęcia z języka angielskiego w poniedziałek o godz. 19.30 (grupa dorosłych), spotkanie młodzieży w czwartek o 19.00, Marianek w piątek o godz.16.00.

10.  Spotkania sobotnie: zbiórka ministrantów – 9.00, schola – 10.00, zuchy – 11.00, zajęcia artystyczne – 14.00, nauka gry na gitarze – 15.30.

11.  Także w sobotę o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

12.  Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Modlitwa jest jednym z dzieł pokutnych, do których zobowiązani jesteśmy w sposób szczególny w Wielkim Poście. Zachęcamy tych
z parafian, którzy dawno nie zamawiali już Mszy św. za żyjących lub zmarłych ze swoich rodzin do uczynienia tego w tym szczególnym okresie. Przypominamy, że zamówione Msze św. Są odnotowywane w kartotece rodziny.  Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment.

13.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz cotygodniowy informator z ogłoszeniami i intencjami.

14.  W niedzielę 10.04.2011 po Gorzkich Żalach spotkanie grupy małżeńskiej. Będzie to spotkanie
o charakterze biblijnym: „Męka Pańska w ewangelii wg Św. Jana”.

15.  Zachęcamy parafian do zapoznawania się z informacjami zamieszczonymi w gablotkach. Są to informacje z życia Kościoła w Polsce, naszej parafii, miasta i działań społecznych. Dziś pragniemy zwrócić uwagę np. na ogłoszenia poradni na ul. Orzegowskiej w Bytomiu – Szombierkach. Wielość spraw nie pozwala ich wszystkich na umieszczanie w informatorze i ogłoszeniach.