881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny, zaś Uroczystość Trójcy Świętej, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedziele kończy okres Komunii Wielkanocnej.
 2. Zachęcamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych.
 3. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych
  i nabożeństwach wotywnych.
 4. W najbliższą środę odbędzie się wyjazd dzieci pierwszokomunijnych na pielgrzymkę do Częstochowy. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Spotkanie młodzieżowe w czwartek o godzinie 19.00.
 6. W piątek, 1 czerwca o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej diecezji. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej: projekcja filmu i dyskusja o wartości życia ludzkiego. Zapraszamy Grupę Małżeństw do uczestnictwa w spotkaniu i by poczuła się gospodarzami tego spotkania.
 7. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy tradycyjnie w piątek o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w tym tygodniu, w piątek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ulicy Piecucha 12, 12a, 12bI i 12bII. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się
  i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości, dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła.
 9. W sobotę odwiedzimy parafian chorych i w podeszłym wieku. Prosimy o zapisywanie chętnych
  w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 10. Próba scholii w sobotę o godzinie 9.00.
 11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
 12. Zajęcia artystyczne w sobotę o godz. 13.30.

13. 3 czerwca, Fundacja im. Ks. Pawła Krafczyka zaprasza wszystkich parafian, a szczególnie dzieci,
na festyn z okazji Dnia Dziecka, który będzie trwał od godziny 14.00 do 19.30 na placu kościelnym. Szczegóły na plakatach. W programie bardzo wiele atrakcji.

 1. Także 3 czerwca, w parafii św. Krzyża w Miechowicach, o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta
  z okazji 60 rocznicy I Komunii Świętej. W naszej parafii natomiast taką rocznicę dla wszystkich, którzy 60 lat temu w naszym kościele, po raz pierwszy przystąpili do Komunii świętej, będziemy świętować
  10 czerwca na Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, każdego dnia przed Mszą Świętą poranną, w niedzielę
  o godzinie 8.30.
 3. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej (zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski).
 4. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy do tej pory złożyli ofiarę kopertową. Na dzień dzisiejszy jest to kwota 9000 zł i 200 €.
 5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. W naszej parafii nie będzie tego dnia kazania, natomiast wszystkich parafian zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w duchu uwielbienia Trójcy Świętej i wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Adorować będziemy po wszystkich Mszach Świętych, także wieczornej.
 6. 7 czerwca będziemy przezywać Uroczystość Bożego Ciała. Już teraz prosimy wszystkich parafian odpowiedzialnych za stawianie ołtarzy o przygotowanie się do tej uroczystości. Liczymy, że jak co roku Pan Jezus znajdzie godne miejsce zatrzymania się w poszczególnych rejonach naszej parafii. Tego dnia obchodzić będziemy pierwszą rocznicę  Komunii świętej uczniów klas III. W związku z tym w najbliższy wtorek o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas III wraz z rodzicami.
 7. Przypominamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych o regulowaniu należnych wpłat w kancelarii parafialnej.