881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/ Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z naszą parafią.
 2. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich parafian, którzy włączyli się do przygotowania i pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy osobom zaangażowanym w świąteczne porządki, Piotrowi, Pawłowi i Sebastianowi za dekoracje choinek, a także organistkom, służbie liturgicznej, Pani Katarzynie i Sandrze, Dzieciom Maryi i wszystkim, każdemu bez wyjątku, kto cokolwiek uczynił byśmy godnie mogli powitać Nowonarodzoną Dziecinę.
  Dziękujemy także firmom Węglokoks Kraj i Elitel za zaangażowanie w przygotowanie paczek, prezentów i nagród dla naszych parafian od najstarszych do najmłodszych.
 3. Od stycznia obowiązywał będzie nowy porządek Mszy Świętych w naszej parafii. W niedziele Msze pozostają bez zmian (9.00, 11.00, 17.00), nie będzie dodatkowej Mszy Świętej chrzcielnej – Chrzty będą udzielane w 3. Niedzielę miesiąca na Mszy o godz. 11.00. Msze w tygodniu odprawiane będą według następującego porządku: rano – od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, w soboty o godz. 8.00, wieczorem wszystkie Msze będą o godz. 17.00 (od poniedziałku do niedzieli).
 4. Dziś obchodzimy odpust ku czci Świętej Rodziny. Dziękujemy o. Tytusowi Mariuszowi Boguszyńskiemu OFM za przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszenie na niej homilii. O godz. 15.30 zapraszamy na Kolędowanie z Górniczą Orkiestrą Dętą „Bytom” im. J. Słodczyka..
 5. W poniedziałek, święto św. Młodzianków, oprawiona będzie tylko Msza Święta o godz. 9.00. Zapraszamy mamy z dziećmi, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 6. W środę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek, ostatni dzień roku 2020, zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 17.00 na Mszę świętą i nabożeństwo dziękczynne w którym wyrazimy radość naszych serc za wszelkie dobra otrzymane od Boga w tym roku.
 8. W Nowy Rok, który jest świętem nakazanym, ku czci Świętej Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 10. W sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca w dobre przeżycie niedzieli.
 11. Za tydzień, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
 12. Ze względu na pandemię nie odbędą się w tym roku tradycyjne odwiedziny duszpasterskie (tzw. kolęda). Zwykle kapłan przynosił Boże błogosławieństwo do domu, w tym roku zapraszamy wszystkich parafian do przyjścia na specjalną Mszę Świętą „kolędową” i zaniesienia błogosławieństwa do swoich domów. Każda rodzina otrzyma poświęconą kredę, kadzidło i krótki obrzęd błogosławieństwa rodzin. Można wziąć ze sobą naczynie z  wodą, którą można będzie indywidualnie pokropić mieszkanie. Szczegółowy program Mszy podany będzie w informatorze za tydzień.
 13. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. Kościół jest zamykany w poniedziałki w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta.
 14. Kancelaria parafialna do 15.01 będzie czynna we wtorki od 10.00 do 14.00, a w czwartki od 8.00 do 12.00 (31.12 kancelaria będzie nieczynna). Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 15. Dziękujemy za złożone ofiary. Przy wyjściu z kościoła zbiórka na kwiaty do wystroju kościoła. Za tydzień zbiórka do puszek na działalność parafialnej grupy charytatywnej.
 16. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.