881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo proszę o zapoznanie się z porządkiem sprawowanych Mszy Świętych i nabożeństw, który został zamieszczony w informatorze parafialnym i na naszej stronie internetowej. Dziękuje za składane do skarbony ofiary za informator. One pokrywają koszty papieru i druku.
 2. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszam na Msze Święte wotywne i nabożeństwa. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią odwiedziny chorych będą miały miejsce w czasie naszych rekolekcji parafialnych.
 3. W najbliższy piątek, 2 lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte odprawione będą o godz. 7.00 i 17.00. Na Mszach pobłogosławione zostaną świece gromniczne. Po Mszach Świętych zbiórka do puszki na potrzeby Sióstr Klauzurowych.
 4. 14 lutego – w Środę Popielcową – rozpoczniemy nasze rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je dla nas Ksiądz Michał Nicpoń – proboszcz Parafii Św. Barbary z Zabrza. Już dziś bardzo serdecznie zapraszam do udziału. W czasie rekolekcji w naszym kościele będzie trwać całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje dla dzieci odbędą się od 20 do 22 marca. Szczegółowy plan zostanie podany w następnym informatorze.
 5. Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30. Kazania pasyjne wygłosi Ks. Michał Walczyński – wikariusz Parafii Św. Józefa w Rudzie Śląskiej.
 6. Planowany jest wyjazd z Ks. Tadeuszem na Misterium Męki Pańskiej w dniu 8 marca. Chętnych proszę o zapisy w kancelarii parafialnej. O koszt wyjazdu można dowiadywać się u ks. Tadeusza po 1 lutym. Telefon do kontaktu 508 328 639.
 7. Kancelaria parafialna urzęduje we wtorki i czwartki od godz. 8.00 do 16.00.
 8. W dniach: 6 lutego kancelaria będzie czynna od 10.00 do 14.00 oraz 8 lutego od godz. 8.00 do 12.00.
 9. Do 13 lutego wszystkie dokumentowe sprawy pogrzebowe mogą być załatwiane tylko w godzinach pracy kancelarii.
 10. Zapraszam do zamawiania intencji Mszy Świętych. W tym miesiącu są jeszcze wolne intencje: 23.02.(godz. 17.00), 25.02.(godz. 9.00 i 17.00), 26.02.(godz. 7.00), 28.02.(godz. 7.00).
 11. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek 23 lutego po Drodze Krzyżowej do Domu Świętego Józefa. Młodzież obowiązkowo uczestniczy w Drodze Krzyżowej.
 12. W pierwszą niedzielę miesiąca lutego zbiórka do puszki na cele charytatywne. W środę Popielcową zbiórka do puszek na cele misyjne. W III niedzielę lutego kolekta inwestycyjna. W niedzielę 25 lutego zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci z Afryki.