881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Decyzją Biskupa Gliwickiego nasz kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym na czas obchodów Roku Świętego Józefa do 8 grudnia 2021 r.
 2. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 3. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.45 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Wojciech Maciążek, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za poprowadzenie nas po drogach Rekolekcji Wielkopostnych.
 4. Przez cały miesiąc marzec po Mszach Świętych odmawiać będziemy modlitwy do św. Józefa.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do bł. Alojzego i Marii Quattrocchich.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na poranne Msze Święte połączone z nabożeństwami. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy po wcześniejszym zgłoszeniu na telefon duszpasterski lub w kancelarii.
 8. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 9. Wypominki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać do skarbony z tyłu kościoła. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
 10. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.30, natomiast Dzieci Maryi na godz. 11.00.
 11. Za tydzień, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
 12. W każdy czwartek w czasie pomiędzy poranną a wieczorną Mszą Świętą wystawiony będzie Najświętszy Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 14. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj zbiórka do puszki na pomoc dla dzieci w Afryce, za tydzień kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach oraz zbiórka na działalność parafialnej grupy charytatywnej.
 15. Trwa remont organistówki, w związku z czym prosimy o ostrożność przy przejściu na cmentarz.
 16. Są jeszcze wolne intencje w kwietniu: 04 o 17.00, 05.04 o 17.00, 08.04 o 7.00, 09.04 o 7.00, 15.04 o 7.00, 16.04 o 17.00, 19.04, 22.04, 23.04, 26.04, 27.04 o 7.00, 28.04, 29.04, 30.04 o 7.00. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 17. Przypominamy Rodzicom, których dzieci mają przystąpić w tym roku do I Komunii Świętej, że pobieranie miar strojów odbędzie się w Pracowni Krawieckiej W&Team w Bytomiu przy ul. Jagiellońskiej 6/21 (tel. 501 816 716) w dniach od 8 do 13 marca w godz. 9.00-17.00. Na miejscu musi być uiszczona zaliczka w wysokości 150 zł.
 18. 18 marca (czwartek) ks. bp Andrzej Iwanecki wraz z proboszczami miasta Bytom otworzy obchody Roku Świętego Józefa w naszym kościele jubileuszowym. Szczegółowy plan obchodów w naszym kościele dołączymy do kolejnych informatorów.
 19. W niedzielę 21 marca odbędzie się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Seminarium Salezjańskiego w Krakowie. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Bardzo prosimy o wpłaty przy zapisie w zakrystii lub kancelarii.