1. Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszki na cele charytatywne naszej wspólnoty. Za wszelkie składane ofiary bardzo serdecznie dziękuję.
  2. W poniedziałek o godzinie 7.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą przez wstawiennictwo Świętej Joanny Beretty Mola.
  3. Od środy, tj. 1 maja, zapraszam na nabożeństwa majowe. Nabożeństwa będą w soboty, niedziele i święta o godzinie 16.30, w tygodniu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.

Na nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian. Dzieci, które w tym roku przystępują do Pierwszej komunii zapraszam w strojach komunijnych.

1. Informacje dla rodziców dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii:

29.04/poniedziałek/ Msza Święta o godz. 17.00 i próba

02.05./czwartek/ godz. 10.00 pierwsza spowiedź. Od Godziny 12.00 sprzątanie kościoła i przygotowanie Świątyni do Uroczystości. Bardzo proszę uczestników Mszy Świętej 3 maja o godz. 9.00 o pozostawienie pustymi miejsc przygotowanych na uroczystą liturgię.

1. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania informuję, że bierzmowanie będzie miało miejsce w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu Szombierkach dnia 11 maja o godzinie 18.00. Próba generalna 7 maja o godz.19.00. Spowiedź przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w piątek 10 maja o godz. 19.00.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na uroczystość 3 maja opuszcza się liturgiczny obchód pierwszego piątku. Zapraszam na Msze Święte wotywne. W sobotę, seniorów i członków Róż Różańcowych, zapraszam po Mszy Świętej o godz. 8.00 na spotkanie przy kawie do domu Świętego Józefa.
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest tylko we wtorek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS).
  4. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustalono porządek procesji Bożego Ciała. Ołtarze będą się znajdować w miejscach jak w ubiegłych latach. Hasłem przewodnim jest Kongres Eucharystyczny ze swoim: „Ja jestem z Wami”. Bardzo dziękuję osobom, które angażują się w wykonanie czterech ołtarzy. Liczę na duże zaangażowanie wielu parafian z racji zakończenia Kongresu.