881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszki na cele charytatywne naszej wspólnoty. Za wszelkie składane ofiary bardzo serdecznie dziękuję.
  2. W poniedziałek o godzinie 7.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą przez wstawiennictwo Świętej Joanny Beretty Mola.
  3. Od środy, tj. 1 maja, zapraszam na nabożeństwa majowe. Nabożeństwa będą w soboty, niedziele i święta o godzinie 16.30, w tygodniu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.

Na nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian. Dzieci, które w tym roku przystępują do Pierwszej komunii zapraszam w strojach komunijnych.

  1. Informacje dla rodziców dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii:

29.04/poniedziałek/ Msza Święta o godz. 17.00 i próba

02.05./czwartek/ godz. 10.00 pierwsza spowiedź. Od Godziny 12.00 sprzątanie kościoła i przygotowanie Świątyni do Uroczystości. Bardzo proszę uczestników Mszy Świętej 3 maja o godz. 9.00 o pozostawienie pustymi miejsc przygotowanych na uroczystą liturgię.

  1. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania informuję, że bierzmowanie będzie miało miejsce w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu Szombierkach dnia 11 maja o godzinie 18.00. Próba generalna 7 maja o godz.19.00. Spowiedź przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w piątek 10 maja o godz. 19.00.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na uroczystość 3 maja opuszcza się liturgiczny obchód pierwszego piątku. Zapraszam na Msze Święte wotywne. W sobotę, seniorów i członków Róż Różańcowych, zapraszam po Mszy Świętej o godz. 8.00 na spotkanie przy kawie do domu Świętego Józefa.
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest tylko we wtorek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS).
  4. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustalono porządek procesji Bożego Ciała. Ołtarze będą się znajdować w miejscach jak w ubiegłych latach. Hasłem przewodnim jest Kongres Eucharystyczny ze swoim: „Ja jestem z Wami”. Bardzo dziękuję osobom, które angażują się w wykonanie czterech ołtarzy. Liczę na duże zaangażowanie wielu parafian z racji zakończenia Kongresu.