881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i Diecezję; przed kościołem natomiast zbiórka na potrzeby naszej parafialnej grupy Caritas.
 2. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze Święte wotywne i nabożeństwa. Zwracamy uwagę parafian, że w miesiącach wakacyjnych odprawiana jest tylko jedna Msza dziennie, poranna lub wieczorna, wg intencji ofiarodawcy. Prosimy o zapoznanie się z porządkiem intencji.
 5. W sobotę odwiedzimy naszych starszych i chorych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, w naszej parafii jest to niedziela adoracyjna. Zapraszamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Adoracje będą miały miejsce po Mszach Świętych o godz. 9 i 11. Uczestników wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 16.30.
 7. W przyszła niedzielę Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego tzw.”Porcjunkuli” we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki uzyskania tego odpustu zupełnego to: spowiedź i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz…i Wierzę w Boga…, modlitwa w intencji Papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 8. Ze względu na czas wakacyjny i urlopy, ulega zmianom także nasz parafialny rytm pracy: kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek 8.00 – 9.00, wtorek 10.00-14.00, środa 18.00-19.00, czwartek 8.00 – 12.00, piątek 8.00-9.00. Wszystkie pilne sprawy załatwiamy o każdej porze. Przypominamy też o telefonie duszpasterskim. Jest on umieszczony przy drzwiach kancelarii.
 9. Jeszcze przez tydzień, nasza organistka – pani Natalia – korzystać będzie z przysługującego jej urlopu. W tym czasie Msze Święte, prócz pogrzebowych i ślubnych, będą sprawowane bez akompaniamentu organowego.
 10. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
 11. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. Wolne są intencje w sierpniu: 27,28,30,31.
 12. Intencje na rok 2013 będziemy przyjmować po 10 sierpnia br.
 13. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek o godz. 18.00, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Konstytucji 5-29 (numery nieparzyste).
 14. Na cmentarzu kończą się prace porządkowe. Zachęcamy parafian do segregacji śmieci na cmentarzu i zwracanie na to uwagi naszym gościom. Prosimy, w tym tygodniu, o usunięcie z grobów starych wiązanek i zniczy dla sprawnego oczyszczenia śmietnika prze firmę wywożącą śmieci i szkło z naszego cmentarza.
 15. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji, upływających w atmosferze radości i na wypoczynku. Wszystkim gościom życzymy aby w naszej wspólnocie znaleźli to za czym tęsknią i czego pragną.