881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś z racji odpustu zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Górniczej z Miechowic o 15.30.
 2. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich parafian, którzy włączyli się do przygotowania i pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy ministrantom za świąteczne porządki, Piotrowi, Pawłowi i Sebastianowi za dekoracje choinek, a także organistom, służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Pani Katarzynie i Danielowi, Dzieciom Maryi i wszystkim, każdemu bez wyjątku, kto cokolwiek uczynił byśmy godnie mogli powitać Nowonarodzoną Dziecinę.
  Dziękujemy także firmom Petralana, Węglokoks Kraj, Elitel, drukarni Pana Leszka Żochowskiego, Pani Agnieszce za zaangażowanie w przygotowanie paczek, prezentów i nagród dla naszych parafian od najstarszych do najmłodszych.
 3. W zakrystii lub kancelarii można zgłosić chęć przyjęcia księdza z tradycyjną kolędą w  swoim domu. Zostały wydrukowane naklejki, które przy zgłoszeniu otrzymujemy, a w dniu kolędy naklejamy na drzwi sygnalizując w ten sposób, że to jest dom, który chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem. Kolędę rozpoczniemy w czwartek, 2 stycznia 2020 r. W tygodniu odwiedzać będziemy parafian od godz. 15.30, w soboty od 10.00, a w niedziele od godz. 13.30.
  Ofiary z kolędy będą przeznaczone na prace przy organach.

W czwartek odwiedzimy mieszkańców ul. Stalowej i Konstytucji 2-16, w piątek ul. Niemcewicza, Krzywoustego i Rataja, w sobotę od 10.00 ul. Konstytucji 28-50 i 52-72, od 14.00 ul. Ustronie, a w niedzielę ul. Huty Julia 12, 12BI, 12 BII i Pasteura.

 1. We wtorek, ostatni dzień roku 2019, zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę świętą i nabożeństwo dziękczynne w którym wyrazimy radość naszych serc za wszelkie dobra otrzymane od Boga w tym roku. Początek o godz. 17.00.
 2. W Nowy Rok, który jest świętem nakazanym, ku czci Świętej Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych wotywnych i nabożeństwach.
 4. W piątek tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek od 8.00 do 16.00. Do końca stycznia ze względu na kolędę zawieszone będą dyżury duszpasterskie kapłanów. Prosimy o korzystanie w razie potrzeby z telefonu duszpasterskiego.
 6. W dniach od 6 do 10 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tych dniach odbywać się będą prace w związku z wizytacją biskupią jaką na początku roku przeprowadzona będzie w naszej Parafii. Msza wizytacyjna zostanie odprawiona 21 lutego o godz. 18.00. O wydarzeniach związanych z wizytacją będziemy informować na bieżąco.
 7. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców Ustronie i Baczyńskiego. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty naRemontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
 9. 24 stycznia w naszej parafii o godz. 18.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.