881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Odpustową ku czci Świętej Rodziny. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi  ojciec Mateusz z zabrzańskiej Wspólnoty Ojców Franciszkanów.
 2. Chcemy wyrazić nasze podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w prace, które przygotowały nas na przeżywanie świąt Bożego Narodzenia: Księżom za podjęty dyżur w konfesjonałach, Panom odpowiedzialnym za postawienie choinek oraz całej dekoracji z szopką włącznie, elektrykom instalującym iluminacje choinek oraz pozostałych elementów wystroju, starszym ministrantom za sprzątanie i pastowanie kościoła oraz wyczyszczenie mosiężnych i metalowych elementów liturgicznych, osobom które podjęły się pomocy w pakowaniu słodkich upominków oraz w pracach przygotowujących naszą parafię do uroczystości odpustowej a szczególnie mieszkańcom z ulicy Piecucha 12, 12a 12b I, 12b II za sobotnie sprzątanie kościoła. Z serca wyrażany naszą wdzięczność oraz zapewnienie o naszej pamięci modlitewnej.
 3. W środę kończymy Rok Pański 2014. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17.00 Będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy od Niego w mijającym roku.
 4. W czwartek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK. Msze Święte odprawiamy jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkich na Msze Święte wotywne i nabożeństwa zaraz   po nich.
 6. W środę po porannej Mszy świętej, o 7.30, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 7. Od piątku, 2 stycznia, rozpoczniemy coroczne odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy znajduje się w gablotkach, na nasze stronie internetowej oraz został już dwa tygodnie temu załączony do informatora. Prosimy o przygotowanie stołu: obrus, krzyż, świece oraz woda święcona. W czasie odwiedzin jako duszpasterze będziemy obierać rozdawane ostatnio FORMULARZE RODZINNE.
 8. Także w piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na czas trwania kolędy nie będzie spowiedzi bezpośrednio po tym nabożeństwie.
 9. Przy okazji kolędy prosimy o dokładne zapoznanie się z intencjami mszalnymi w ciągu tygodnia, gdyż wypadną niektóre Msze Święte wieczorne.
 10. W tym tygodniu jest jeszcze pięć wolnych intencji Mszalnych.   Zapraszamy do ich zamawiania w zakrystii lub kancelarii.
 11. Na czas trwania kolędy zawieszone są sobotnie spotkania Ministrantów oraz Dzieci Maryi.
 12. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki                    i czwartki od 8.00 do 16.00.
 13. Za tydzień będziemy przeżywać I niedzielę miesiąca, a więc niedzielę adoracyjną. Zachęcamy, wszystkich Parafian, do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszach Świętych.