881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Utrzymane zostaje w mocy postanowienie z dnia 14 marca 2020 roku zawieszające godziny sprawowania Mszy świętych w kościołach parafialnych, filialnych i kaplicach. Księża jednak nadal pozostają zobowiązani do codziennego – bez udziału wiernych, przy zamkniętych drzwiach – sprawowania Mszy świętych w/w obiektach sakralnych w przyjętych na dany dzień intencjach.
  Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, internetowych i radiowych transmisji Mszy Świętej.
 2. Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą: Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cię przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.
  Przypominamy, że czas komunii świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 3. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30 oraz do indywidualnej modlitwy w kościele w godz. od 8.00 do 17.00 (od wtorku do soboty). W niedziele kościół będzie otwarty od godz. 12.00 do 17.00. Prosimy o nieprzekraczanie liczby 5 osób przebywających równocześnie w kościele.
 4. Dzwony kościelne będą wzywały do modlitwy w czasie Anioła Pańskiego (12.00), Godziny Miłosierdzia (15.00) oraz wieczornego różańca (20.30).
 5. Codziennie (od wtorku do soboty) o godz. 18.00 odbywa się dezynfekcja ławek. Zapraszamy chętnych do pomocy (wejście od zakrystii). W poniedziałki kościół będzie zamknięty, aby można było przeprowadzić jego sprzątanie i pełną dezynfekcję.
 6. Przypominamy, że ani II przykazanie kościelne ani też przepis Prawa Kanonicznego nie obligują do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w okresie poprzedzającym święta Wielkiej Nocy. Ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności wierni są uprawnieni do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe; wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.
  W związku z tym, że nie będzie w parafii organizowana spowiedź przedświąteczna w tradycyjnej formie dyżurów w konfesjonale. Każdy wierny ma prawo skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Miejscem spowiedzi jest odpowiednie przygotowane pomieszczenie w budynku plebanii. Wszystkich chcących się wyspowiadać prosimy o zgłoszenie się przez domofon (przycisk „Spowiedź”) lub skorzystanie z telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 7. Posługa sakramentalna wobec chorych i Komunia święta zostaje ograniczona tylko do sytuacji zagrożenia życia.
 8. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. W razie konieczności prosimy, aby zgłaszać wszelkie osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać takiej pomocy. Postaramy się wtedy o stosowne wsparcie. Okazujmy sobie w tym czasie życzliwość nawet przez krótkie rozmowy telefoniczne. Niech nikt w naszej wspólnocie nie czuje się samotny, odizolowany, odtrącony, pozostawiony samemu sobie.
 9. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552. Telefon stacjonarny jest nieczynny.
 10. Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych. Spotkania, rozmowy czy inne formy wsparcia prosimy umawiać telefonicznie.
 11. Zawieszamy cotygodniowe zbiórki na środki czystości. Indywidualne ofiary oraz wszelkie inne prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła (przy tablicy ogłoszeń) lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy.
  Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji).
 12. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.