881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Niech dla nas wszystkich ten czas będzie czasem szczególnego skupienia i modlitwy, wyrażonym poprzez udział w Liturgii i nabożeństwach.
 2. W poniedziałek o 17.00 Eucharystia w  intencji młodzieży, która dwa tygodnie temu przyjęła Sakrament Bierzmowania. Bezpośrednio po niej spotkanie w salce połączone z wręczeniem świadectwa Bierzmowania.
 3. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy naszych ministrantów – zgodnie z wieloletnią tradycją – przygotowujących naszą świątynię na święta.
 4. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek od 8.00 do 16.00 i w czwartek od 8.00 do 12.00. W Wielką Środę kancelaria będzie nieczynna. Wyjątkiem są sprawy pogrzebowe. Do swojego normalnego trybu pracy. Kancelaria powróci od czwartku po świętach. We wtorek po świętach kancelaria będzie czynna od 10.00 do 16.00.
 5. W Wielką Środę odwiedziny osób chorych i starszych parafian od godziny 8.30. Zapisy przyjmujemy do wtorku włącznie z kancelarii.
 6. W Wielki Czwartek o godzinie 9.30 w Katedrze w Gliwicach będzie sprawowana Msza Krzyżma. Uczestniczą w niej wszyscy kapłani diecezji, koncelebrując ją z Biskupem Ordynariuszem. W czasie trwania tej Mszy Świętej nie będzie u nas w Parafii Sakramentu Pokuty.
 7. Spowiedź w Wielki Czwartek od 15.30 do 17.00.

     Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18.00.

 1. W Wielki Piątek obowiązuje tzn. post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się zachowane abstynencji od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

Liturgia Wielkiego Piątku sprawować będziemy o godzinie 18.00.  Ofiara składana u Bożego Grobu, będzie przekazana na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie, zaś ofiara z puszek przy krzyżu na świątynię.

 1. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim o godz. 14.00 i 15.00. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby osób biednych.

Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę będzie sprawowana o godzinie 18.00, prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Świece można jeszcze nabyć w zakrystii w cenie 3 zł za sztukę.

 1. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00.
 2. W tym tygodniu nie odbywają się spotkania formacyjne grup parafialnych. Wszystkich członków grup zapraszamy do udziału w Liturgii i wspólnej modlitwie.
 3. W wyniku wyborów do Rady Parafialnej weszli: p. Mirosław Podyma, p. Piotr Depczyński, p. Inga Pluta, p. Dorota Bajak oraz p. Katarzyna Bombelka. Liczba głosów została podana na liście wywieszonej w gablotce. Z nominacji  ks. Proboszcza skład Rady uzupełnili: p. Grzegorz Wcisło, p. Urszula Ulrich oraz p. Barbara Rataj. Z urzędu Radymi zostają kapłani posługujący w Parafii oraz Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Lista członków Nowej Rady Parafialnej musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Kurię Biskupią w Gliwicach.