881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

1.      Dzisiejsza, IV Niedziela okresu Wielkiej Nocy, zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to czas szczególnej modlitwy o rozbudzenie powołań, ale także o właściwe środowisko do rozwoju powołania jakim Bóg obdarza młodego człowieka.

2.     W poniedziałek o godzinie 15.30 zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi do
I Komunii Świętej, obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

3.      We wtorek wspominamy św. Józefa Rzemieślnika Tego dnia zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Chciejmy w tym dniu poświęcić więcej czasu na modlitwę, gdyż św. Józef jest współpatronem naszej parafii.

4.      We wtorek także, rozpoczyna się okres nabożeństw majowych. Tego dnia, nabożeństwo majowe będzie po każdej Mszy świętej. Witamy Królową maja i zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc, które  w naszej parafii będziemy sprawować o godzinie 17.30, a w niedzielę i uroczystości o 16.30.

5.      W czwartek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego.

6.      W piątek wspomnienie św. Floriana, patrona hutników i strażaków. Msza święta w intencji pracowników Huty, emerytów, rencistów, a także wszystkich pracujących w spółkach działających na terenie dawnej Huty Bobrek, będzie w niedzielę, 6.05 o godzinie 17.00.

7.      W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w ramach mszy św. wotywnych i nabożeństw. Msza święta, wg tradycyjnej intencji pierwszo czwartkowej będzie sprawowana w środę o godzinie 7.00, ponieważ cały ten tydzień poświęcony jest modlitwom o powołania.

8.      Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy tradycyjnie w piątek o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.      W sobotę odwiedzimy parafian chorych i w podeszłym wieku. Prosimy, aby zgłaszać ich do czwartku w zakrystii.

10.  W czasie „majowego weekendu” nie odbywają się spotkania w grupach formacyjnych przy parafii.

11.  Próba scholii w sobotę o godzinie 9.00.

12.  Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

13.  W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców
ul. Rataja 1 – 8, Krzywoustego 3 – 10 oraz Niemcewicza 2 – 10. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój kościoła.

14.  Zapraszamy do modlitwy różańcowej, każdego dnia przed Mszą Świętą poranną,
w niedzielę o godzinie 8.30. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w to dzieło modlitewne.

15.W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna, sprawy pilne załatwiamy do pół godziny po każdej Mszy świętej.

16.Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy świętych, są jeszcze wolne intencje w maju, szczegółowy ich plan będzie dostępny wraz z informatorem miesięcznym od dnia 1 maja.