881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby budowy nowego kościoła pw. Świętego Józefa w Bytomiu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie przed sakramentem bierzmowania rodziców gimnazjalistów klas III.
 3. Rozpoczynamy w tym tygodniu, od wtorku, miesiąc październik-miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 8.30 i 16.30. Na pierwszym nabożeństwie różańcowym pobłogosławimy nasze różańce. Wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn, nie będą mogli przybyć na naszą modlitwę do świątyni zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze Święte wotywne i nabożeństwa.
 5. W środę zapraszamy o godz. 7.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 7. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w najbliższy piątek od 15.30 do 17.00 i w sobotę od 17.30. Zapraszamy w piątek do Sakramentu Pokuty wszystkie dzieci i zachęcamy do praktyki Spowiedzi i Komunii Świętej przez kolejne 9 pierwszych piątków miesiąca wszystkich parafian.
 8. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych starszych i chorych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 9. Zapraszamy na sobotnie spotkania naszych parafialnych grup:

Schola dziecięca – 9.00, Dzieci Maryi – 9.00, Ministranci – 10.00.

 1. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014. W październiku są jeszcze wolne intencje w dniach: 14,21,23,24,25,26,28,29,30,31. Jest też możliwość Mszy Świętych gregoriańskich.
 2. Młodzież gimnazjalną, klasy III, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy  na spotkanie w środę  o 18:00.
 3. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na Eucharystię młodzież naszej parafii. Od 18.30 okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Młodzież prosimy o przyniesienie Pisma Świętego.
 4. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek po Różańcu, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i o ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Ustronie 8-13.
 5. Rodzicom dzieci klas II przypominamy o obowiązku zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca tygodnia w kancelarii parafialnej. Za zgłoszenie uważa się pobranie deklaracji i złożenie jej w/w terminie. Równocześnie zaopatrujemy się w książeczkę na niedzielne Msze Święte. Obecność na Mszach Świętych jest obowiązkowa. Klasom III książeczki zostaną rozdane w szkole w ramach katechezy po 1 października. Obrazki klasom II i III rozdawane będą w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 6. Od 7 października pragniemy wznowić w naszych salkach naukę języka angielskiego. Szczegóły w gablotce. Dla maturzystów oraz uczniów szkoły średniej i gimnazjum jeśli utworzy się grupa, będzie dodatkowo 45 min darmowych zajęć i konsultacje.
 7. W drugi i czwarty wtorek miesiąca, począwszy od miesiąca października, zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Zajęcia odbywać się będą w Sali na plebanii po wieczornej Mszy Świętej.