881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W pierwszą niedzielę listopada, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.30. Po Mszach Świętych zbiórka do puszki na cele charytatywne podejmowane w naszej parafii. 12 listopada zbiórka do puszki na Kościół w Potrzebie. W trzecią niedzielę miesiąca kolekta inwestycyjna.
 2. W środę będziemy świętować Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00. O godzinie 15.00 natomiast odprawimy nabożeństwo z modlitwami za zmarłych na cmentarzu. Rozpoczęcie Nabożeństwa przy figurze Matki Bożej.
 3. Od Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszam na różaniec za zmarłych zalecanych. Różaniec będziemy odmawiać po Mszach Świętych wieczornych w tygodniu, w sobotę o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 8.30 Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej, do skarbony z tyłu kościoła oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściu na cmentarz. Z góry dziękuję za składane przy tej okazji ofiary.
 4. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dowolnie wybranym jednym dniu listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  Wierni, którzy w dowolnie wybrane 8 dni listopada, pod warunkami jak wyżej, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko w myśli, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W inne dni roku odpust jest cząstkowy.
 5. W poniedziałki po Mszach Świętych porannych nabożeństwa przez wstawiennictwo Świętych, których relikwie są przechowywane i czczone w naszej świątyni.
 6. W środy po Mszy Świętej porannej zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na poranną Eucharystię oraz  nabożeństwo wotywne. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Chętnych proszę zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii po Mszach Świętych. Wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie śniadania dla seniorów w pierwszą sobotę.
 8. W III piątek miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź do godz. 16.00.
 9. Chrzty w naszej Parafii są udzielane w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11.00. W sobotę poprzedzającą uroczystość, nauka przedchrzcielna o godz. 18.00 w domu Świętego Józefa. Wszystkie formalności do tego czasu muszą być uregulowane w Kancelarii Parafialnej.
 10. Kancelaria parafialna pracuje we wtorki i w czwartki od 8.00 do 16.00. Wszystkie pilne sprawy poza czasem pracy kancelarii prosimy zgłaszać przez telefon duszpasterski.
 11. W PIERWSZY PIĄTEK zapraszam na Mszę Świętą rodziców dzieci I komunijnych.
 12. W trzeci Piątek Miesiąca zapraszam młodzież drugiego roku przygotowania do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w Domu Świętego Józefa. Początek spotkania o godz. 18.00.
 13. Dziś Po Mszach Świętych proszę o pozostanie w kościele młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 14. Dzieci Maryi mają swoje spotkania w niedziele o godz. 10.00 w domu Świętego Józefa.
 15. 26 listopada zapraszam na Pielgrzymkę Górników do Częstochowy organizowaną przez Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki.