881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś w I niedzielę Adwentu kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Dziękujemy za wszelkie składane przy tej okazji ofiary. Za tydzień niedziela adoracyjna i zbiórka Caritas.
 2. Pragniemy gorąco podziękować naszej młodzieży zaangażowanej w przygotowanie audycji radiowej prezentującej naszą Parafię, szczególnie zaś: Andrzejowi, Patrykowi, Natalii oraz Paulinie. Na stronie internetowej naszej Parafii jest możliwość odsłuchania audycji.
 3. Dziś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
 4. Od jutra, czyli od 30 listopada rozpoczynamy Msze roratnie dla dzieci:  w poniedziałek, środę i piątek o 17.00, we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00. Natomiast młodzież gimnazjalną, starszą oraz dorosłych, zapraszamy na Msze roratnie z kazaniem we wtorek i czwartek o 18.00. W tym roku tematem kazań będzie zwalczanie wad głównych.
 5. W poniedziałek o 18.20 odbędzie spotkanie dla trzecich klas gimnazjum.
 6. Po środowej Mszy Świętej porannej o 7.30, zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek oraz pierwszą sobotę miesiąca. W te dni rano sprawujemy Msze wotywne oraz nabożeństwa zaraz po nich. Ze względu na obchody Barbórkowe nie będzie w tym tygodniu odwiedzin osób chorych i starszych parafian. Odwiedzimy ich z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek 19 grudnia.

W sobotę po Mszy porannej (tym razem odprawionej o 8.00) i nabożeństwie, zapraszamy na kolejne spotkanie przy stole seniorów naszej Parafii.

 1. W czwartek o 18.45 kolejne formacyjne spotkanie dla młodzieży naszej Parafii!
 2. 4 grudnia – w piątek – przypada wspomnienie św. Barbary patronki górniczej braci.       Z tej racji uroczysta Msza Święta o 12.00 jest ofiarowana za żyjących i ++ górników, pracodawców i pracowników KWK Bobrek oraz ich rodzin.

Ofiara tej Mszy Świętej będzie przeznaczona na zakup opału.

 1. O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zaraz po niej od 15.30 do 16.00 okazja do spowiedzi świętej.
 2. Po wieczornej Mszy Świętej o posprzątanie kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Konstytucji 5-29. Za wszelką pomoc  i ofiarę już teraz dziękujemy.
 3. W sobotę 5 grudnia prosimy mężczyzn do pomocy przy budowaniu stajenki. Prace w kościele rozpoczniemy o godz. 9.30. Szczególnie zapraszamy ojców i dziadków dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Młodzież Parafii w ramach swojej posługi przygotowującej do Światowych Dni Młodzieży będzie rozprowadzać opłatki, świece oraz kalendarze w soboty i niedziele Adwentu. W przyszłą sobotę od 14.00 pukać będą do drzwi mieszkańców Osiedla Pod Brzozami oraz Starej Cynkowni. Natomiast w niedzielę także od 14.00 nawiedzą mieszkańców ulic: Glinki oraz Konstytucji 2-16 (parzyste) i 5-31 (nieparzyste).   Dziękujemy za każdą Waszą ofiarę.
 5. W zakrystii oraz w kancelarii można zakupić opłatki   oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duża w cenie 12 zł, a mała 5 zł. Są także karty pocztowe w cenie 50 gr  i 2 zł. Są także do nabycia książeczki „Wszystko o Bożym Narodzeniu” – 10 zł.
 6. 6 grudnia o 15.oo w salce zapraszamy na spotkanie z Mikołajem. Szczegóły i informacje dotyczące zapisów na plakacie w gablotce oraz u fotografa.
 7. W Roku Miłosierdzia chcemy włączyć się wszyscy w przygotowanie paczek dla potrzebujących. Pragniemy przed Bożym Narodzeniem obdarować ich artykułami żywnościowymi, środkami czystości i słodyczami. Na wystawionych regałach chciejmy uzupełnić półki w miarę naszych możliwości tym czego brakuje. Regały są opisane. Miłosierdzie to nasza wspólna sprawa, a Chrystus wzywa nas: Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych mnieście uczynili… Bądźcie miłosierni jak ja jestem miłosierny….Do ustawionego natomiast kosza prosimy o słodycze na nagrody dla dzieci uczestniczących w Roratach.              Bóg zapłać.