881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W naszym kościele może przebywać maksymalnie 112 osób. Bardzo prosimy, by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. Naklejki na ławkach zapewniają zachowanie 2 metrów odległości, nie stanowią jednak wyznacznika ilości miejsc w kościele. Do liczby miejsc wlicza się także miejsca stojące.
 2. W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, Biskup Gliwicki udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej w okresie obowiązywania ww. restrykcji. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/ Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z naszą parafią.
 3. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo do czasu powrotu do strefy zielonej odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych oraz spotkania w ramach przygotowania do chrztu i bierzmowania. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 4. Msze Święte roratnie sprawowane będą w poniedziałek, środa i piątek o 17.00, wtorek i czwartek o 18.00. Ze względu na limity w poniedziałki na roraty zapraszamy uczniów klas 7 i 8, we wtorki klas 5 i 6, w środy klasy 3 i 4, w czwartki klasy 1 i 2, a w piątki przedszkolaków i młodsze dzieci z rodzicami. Dzieci Maryi i ministrantów zapraszamy na wszystkie roraty, niezależnie od podziału na klasy. Codziennie wszystkie dzieci zapraszamy do łączności przez transmisje internetowe.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na poranne Msze połączone z nabożeństwami. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy po wcześniejszym zgłoszeniu na telefon duszpasterski lub w kancelarii.
 6. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo do św. Faustyny.
 7. W środę po Mszy Świętej porannej zapraszamy na Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek przypada wspomnienie świętej Barbary, patronki górników. Z tej okazji o godz. 10.30 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji górników, z udziałem dyrekcji i zarządu Węglokoksu Kraj i KWK Bobrek, oraz orkiestry i chóru. Osoby pragnące uczestniczyć w tej Mszy Świętej usilnie prosimy o dostosowanie się do limitu osób w kościele. Może się to wiązać z koniecznością pozostania na zewnątrz świątyni. W miarę możliwości zachęcamy do udziału w pozostałych Mszach w tym dniu. Biskup Gliwicki udziela dyspensy od zachowania charakteru dnia pokutnego.
 9. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 10. Za tydzień, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
 11. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. W poniedziałek kościół będzie zamknięty w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w soboty i niedziele.
 12. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszki na działalność grupy charytatywnej.
 14. W kancelarii i w zakrystii można nabywać wigilijne świece Caritas i opłatki.
 15. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.
 16. Pragniemy poinformować, że w dniu 1 grudnia o godz. 8.00, będzie miał miejsce pierwszy zjazd do nowo powstałej kapliczki Św. Barbary na Ruchu Bobrek (poziom 726), gdzie została przeniesiona figura z Ruchu Piekary. Z tej okazji Górnikom życzymy opieki świętej Barbary i takiej samej liczby zjazdów i wyjazdów.
 17. Można już rezerwować miejsca na pochówek urn w kolumbarium. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią.