881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

 1. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na pokrycie kosztów zakupionych jesienią środków opałowych. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji i seminarium duchownego. Przed Kościołem zbiórka na Cele Parafialnej grupy Caritas.
 2. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30.
 3. W środę, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św.
  W tym dniu poświęcamy świece gromniczne, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zgodnie z instrukcją Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzimy tego dnia zbiórkę do puszek na siostry klauzurowe.
 4. W czwartek 3 lutego wspominać będziemy św. Błażeja, szczególnego orędownika w chorobach gardła. Tego dnia po Mszach Świętych udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 5. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.30. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i Mszach św. wotywnych.
 7. Spowiedź miesięczna dla dzieci

  I czwartek miesiąca – kl. V i VI  g. 16.30
  I piątek miesiąca – kl. III i IV  g. 15.00

  Spowiedź miesięczna dla młodzieży

  I czwartek miesiąca
  – kl. I i II gimnazjum – godz. 17.30
  – kl. III gimnazjum i liceum – godz. 18.30

 8. W czwartek na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na mszę św. młodzieżową.
 9. W piątek na godzinę 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 10. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Konstytucji 45,46,46a,47,48,49,49a,50,51,52,53. Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanii.
 11. W sobotę odwiedzimy naszych starszych i chorych parafian udzielając im Komunii Św. Można ich zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Początek odwiedzin ok. godz. 8.30.
 12. Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. na cały rozpoczęty rok 2011. Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment.
 13. Najbliższe spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych będą miały miejsce 9-11 luty wg wcześniej ustalonego planu. W poniedziałek 31 stycznia pobranie miar dzieci do szycia strojów.
 14. W dniach 11-14 czerwca pragniemy zorganizować pielgrzymkę Śladami Papieża Benedykta XVI i niemieckich sanktuariów. Chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie 15 lutego na godz. 16.00. Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotce.