881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W dzisiejszą niedzielę – 30 lipca, po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00 oraz 17.00 modlitwa z błogosławieństwem pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji przeprowadzona będzie zbiórka na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. Przypominamy, że w tygodniu, odprawiana jest jedna Msza Święta w ciągu dnia: rano lub wieczorem, zgodnie z nowym porządkiem nabożeństw. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. Można także umawiać się indywidualnie na rozmowy duchowe i spowiedź przez telefon duszpasterski 881 776 552.
 3. W poniedziałki po Mszach Świętych nabożeństwo przez wstawiennictwo Świętych, których relikwie są przechowywane i czczone w naszej świątyni.
 4. W środy po Mszach Świętych zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W III piątek miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź do godz. 16.00.
 6. Chrzty w naszej Parafii mają miejsce w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11.00. W sobotę poprzedzającą uroczystość, nauka przedchrzcielna o godz. 18.00 w domu Świętego Józefa. Wszystkie formalności do tego czasu muszą być uregulowane w Kancelarii Parafialnej.
 7. Kancelaria do końca wakacji pracuje we wtorki od 10.00 do 14.00 i w czwartki od 8.00 do 12.00. Wszystkie pilne sprawy poza czasem pracy kancelarii prosimy zgłaszać przez telefon duszpasterski.
 8. W pierwszą niedzielę sierpnia, z racji niedzieli adoracyjnej, uczestników Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30. Tego dnia zbiórka do puszki na cele charytatywne podejmowane w naszej parafii.
 9. W pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę sierpnia zapraszamy na poranne Msze i nabożeństwa wotywne. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od 8.30 /chętnych prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii po Mszach Świętych/. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 16.30.
 10. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o godz.8.00 zapraszamy seniorów na spotkanie do domu Św. Józefa.
 11. W soboty o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca w dobre przeżycie niedzieli.
 12. 13 sierpnia (niedziela) zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 8.30.
 13. 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte tego dnia zostaną odprawione w porządku niedzielnym.
 14. W czwartek 17 sierpnia wyrusza kolejna diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Świętą w Katedrze Gliwickiej o godz. 8.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: gliwicka.com Tam też można uzyskać wszelkie niezbędne informacje.
 15. Natomiast 20 sierpnia, udamy się z tradycyjną już w naszej Parafii, Pielgrzymką kobiet i niewiast do Piekar Śląskich. Grupa wyruszy z naszego Kościoła o godz. 5.45. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu oraz numeru telefonu. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do 10 sierpnia.
 16. Na ołtarzu NSPJ wyłożona jest księga trzeźwości. Zachęcam do podejmowania abstynencji i ofiarowywania jej w intencji osób uzależnionych.
 17. Wszystkim Parafianom życzymy udanego letniego wypoczynku. Przypominamy, że czas wakacyjnych wyjazdów nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 18. Zaktualizowana została nasza strona internetowa. Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi Łoś za włożony trud i poświęcony czas. Wszystkie informacje na stronie są aktualne. Gdyby ktoś zauważył jakieś nieścisłości proszę o kontakt.
 19. W ostatnim czasie nasiliły się na naszym cmentarzu kradzieże kwiatów, zniczy, elektrycznych wkładów a nawet obróbek z kostki brukowej niektórych grobów. Bardzo proszę o zwracanie uwagi kto i co robi na cmentarzu, szczególnie dzieci bez opieki dorosłych. Przypominam, że ubezpieczenie pomników nie leży w gestii parafii. Wszelkie roszczenia należy kierować do swoich ubezpieczycieli.