881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, dlatego przeżywać będziemy ją jako niedzielę adoracyjną. Tego dnia nie będzie kazania, lecz na zakończenie każdej Eucharystii będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o dobre przeżycie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Natomiast po Mszach odbędzie się zbiórka na cele parafialnej Caritas. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. W wtorek 1 września o godz. 9.15 Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 3. Msza dla młodzieży gimnazjalnej i starszej –  1 września o 18.00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16                 wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę w niedzielę – 6 września – o 11.00   kiedy to poświęcimy ich tornistry oraz przybory szkolne.
 3. We wtorek okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania:

–  od 16.30 dla dzieci,

–  od 17.00 dla młodzieży gimnazjalnej i starszej.

 1. Po środowej Mszy Świętej wieczornej, o 17.30, zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 2. W czwartek – 3 września – zapraszam na spotkanie organizacyjne młodzież gimnazjalną przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

– z klas pierwszych o 16.30, a klas drugich o 17.15. Spotkania te odbędą się w kościele  – natomiast klasy trzecie spotykają się w poniedziałek 7 września o 18.20 w salce.

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek oraz pierwszą sobotę miesiąca. W tym czasie Msze Święte wotywne każdego dnia o godzinie 7.00, a zaraz po nich nabożeństwa. W pierwszą sobotę dodatkowo od godziny 8.30. obchód osób chorych i starszych z naszej Parafii. Zapisy przyjmujemy w kancelarii  w godzinach urzędowania lub w zakrystii do piątku włącznie.
 2. W piątek o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zaraz po niej od 15.30 do 16.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania;
 3. Po piątkowej Mszy wieczornej o posprzątanie kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Konstytucji 28-72. Za wszelką pomoc  już teraz dziękujemy.
 4. W sobotę odbywają się zbiórki dla dzieci należących do:

Ministrantów o godz. 9.00,                                                     – Dzieci Maryi o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w ich działalność szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

 1. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna wraca do pracy w ramowych godzinach, jednakże wyjątkowo w przyszłym tygodniu (czyli od 7 do 11 września) z powodu wyjazdu Pani Kancelistki – na coroczne szkolenie – nie będzie wtorkowego i czwartkowego dyżuru w kancelarii. Za utrudnienia przepraszamy.
 2. Serdecznie zapraszamy na krótkie robocze spotkanie Rady Parafialnej  w niedzielę 6 września o 15.30 na plebanii.
 3. W kancelarii Parafialnej można już zamawiać Msze Święte na rok 2016.