881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
 2. W poniedziałek o 17.30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przed rozpoczęciem modlitwy pobłogosławimy różańce wszystkich obecnych i wręczymy nowe różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
 3. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie przez miesiąc październik o godz. 17.30, a w niedziele o 8.30 i 16.30.
  Tym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub stowarzyszeniu pobożnym, udziela się odpustu zupełnego. Warunki odpustu: pięć dziesiątek różańca odmówionych w sposób ciągły połączonych z rozważaniem tajemnic różańcowych.
 4. Na ołtarzu MB Fatimskiej wyłożone są kartki, na których można wypisywać swoje prośby i dziękczynienia. Te, przez ręce Maryi, przedstawiać będziemy Bogu na modlitwie różańcowej w każdą niedzielę o godz. 8.30.
 5. W poniedziałek, 1 października, istnieje ostatnia w tym roku możliwość zgłoszenia swojego dziecka do bierzmowania. Rodziców uczniów klas szóstych prosimy o zgłoszenie się z dzieckiem do ks. Tadeusza podczas dyżuru w kancelarii.
 6. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do MBNP.
 7. W pierwszy czwartek i piątek oraz pierwszą sobotę sierpnia zapraszamy na poranne Msze wotywne i nabożeństwa zaraz po nich. Dodatkowo w pierwszy piątek od 8.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Zapisy przejmujemy do czwartku w zakrystii lub kancelarii.
 8. W ramach czwartkowego spotkania dla młodzieży odbędzie się wyjazd na koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Zostało jeszcze jedno wolne miejsce – szczegóły u ks. Tadeusza.
 9. W piątek tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po nabożeństwie spowiedź do godz. 16.00. W sposób szczególny do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież. Przypominamy, że Sakrament Pokuty i Pojednania sprawujemy w naszej Parafii 15 minut przed każdą Eucharystią.
 10. Wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy w ramach I piątku miesiąca na mszę św. o godz. 17.00
 11. W sobotę ministrantów zapraszamy na zbiórkę na godz. 9.00 oraz Dzieci Maryi na spotkanie o godz. 10.00.
 12. Dzisiaj o godz. 18.00 spotkanie członków Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 8.00 do 16.00.
 14. W tym tygodniu prosimy o składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła mieszkańców ulic: Ustronie i Baczyńskiego. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 15. W kancelarii, w godzinach urzędowania, można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.
 16. W dniach 3-28 października odbędzie się w Rzymie Synod Biskupów o młodzieży pod hasłem: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Pamiętajmy o synodzie w naszych modlitwach.
 17. W piątek, 12 października, o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich na mszę świętą z okazji jubileuszu powstania 16. Drużyny Harcerskiej Marsz. J. Piłsudskiego „Niepokonani”. Przed mszą harcerze przeprowadzą uroczysty apel, a po uroczystości udadzą się na dalsze świętowanie urodzin drużyny do Kokotka. Istnieje możliwość zapisania się na wyjazd 1 lub 3-dniowy dla wszystkich osób, które były kiedykolwiek związane z drużyną. Zapisy u Druhny Dominiki Górczyk lub Druha Norberta Kujawa.
 18. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w całonocnym czuwaniu młodzieży naszej diecezji na Jasnej Górze 13 października (sobota). Koszt wyjazdu to 10 zł, zapisy trwają do 9 października u ks. Tadeusza.