881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczęliśmy radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Witamy w naszej wspólnocie O. Hugolina, który wprowadzi nas w ten piękny adwentowy czas ubogacając Słowem Boży. Bardzo cieszymy się z Jego obecności. Dorosłych zapraszamy na Msze Święte z adwentowymi naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i środę o godz. 7.00 oraz we wtorek o godz. 18.00. Roraty dla dzieci jak już wcześniej zapowiadaliśmy: poniedziałek, środa, piątek o 17.00; wtorek i czwartek o 7.00; w sobotę o 9.00. Natomiast w tym tygodniu roraty dla młodzieży i dorosłych we wtorek o 18.00. Dziś także po Mszach błogosławimy opłatek, który wraz z kartami świątecznymi i świecami Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć wychodząc z kościoła.
 2. Na progu Adwentu zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania:

                            w poniedziałek     od godz. 16.00 do 17.00

                                   we wtorek               od godz. 17.00 do 18.00

                                   w środę                    od godz. 16.00 do 17.00

                                   w piątek                  od godz. 15.30 do 16.00

 

 • oraz 15 min przed każdą Mszą Świętą.

 

Niech czas Adwentu będzie od pierwszego dnia naznaczony naszą chęcią spotkania z Chrystusem naszym Zbawcą.

 1. W środę, po porannej Mszy świętej, o 7.30, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 2. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Świętej Barbary – Patronki górników. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Mszę Świętą o godz. 9.00 w intencji górników i ich rodzin, w intencji wdów górniczych oraz za wszystkich zmarłych górników. Tego dnia z racji lokalnych uroczystości barbórkowych nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej Barbórkowej ks. Proboszcz zaprasza wszystkich mężczyzn na krótkie okolicznościowe spotkanie do salki parafialnej.
 3. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 4. Po piątkowej wieczornej Mszy świętej prosimy o ofiarę materialną na kwiaty oraz pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców ulicy Zabrzańskiej (numery nieparzyste i parzyste). Za składane ofiary dziękujemy!
 5. W sobotę 6 grudnia o 10.00 rozpoczniemy budowę naszej Szopki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy panów i starszych ministrantów do pomocy.
 6. Odwiedziny chorych przed świętami 13 grudnia od godz. 9.00.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Adoracyjna. Kolekta na seminarium i diecezję. Kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną 14 grudnia.
 8.   Kolekta na opał dla naszej Świątyni na Mszy Świętej Barbórkowej oraz w niedzielę 21 grudnia.