881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoją pracą i ofiarowanym czasem przyczynili się do uroczystego przeżywania Misteriów Paschalnych w naszej Parafii, szczególnie paniom za porządkowanie kościoła, osobom zaangażowanym w liturgię oraz w postawienie i dekorowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za wszystkie ofiary składane w czasie całego Triduum Paschalnego, Organistkom za prowadzenie śpiewów, Dzieciom Maryi oraz Ministrantom za służbę podczas liturgii i czuwanie przy Ciemnicy i Bożym Grobie. Na końcu – dziękuję także za składane życzenia.
 2. Przypominamy, że czas komunii świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte sprawowane będą o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 4. We wtorek nie będzie Mszy świętej wieczornej.
 5. W środę po porannej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na Msze Święte wotywne i nabożeństwa.
 7. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę w parafii Bożego Ciała w Miechowicach odbędzie się wielkanocne spotkanie Księży dekanatu Bytom-Miechowice (tzw. konwent). Zapraszam do udziału w Mszy konwentowej o godz. 12.00.
 9. W następną sobotę /tj. 13 kwietnia/ po Mszy Świętej porannej zapraszam członków róż różańcowych i seniorów na śniadanie do domu Świętego Józefa.
 10. W sobotę o godz. 16.30 Adoracja wprowadzająca w dobre przeżycie niedzieli i spowiedź do 16.45.
 11. W niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszach świętych podczas naszej comiesięcznej Adoracji odmówimy koronkę wypraszając Boże miłosierdzie dla świata. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na cele charytatywne w naszej Parafii.
 12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek od 10.00 do 16.00 i czwartek od 8.00 do 16.00 Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS).

Zapowiedzi wydarzeń:

8 kwietnia 2024 – godz. 18.00 – Diecezjalny dzień Świętości Życia z modlitwą przez wstawiennictwo bł. Joanny Beretty Mola i błogosławieństwo Matek oczekujących potomstwa.

11 kwietnia 2024 – godz. 19.00 – Młodzi na progu – diecezjalne spotkanie młodzieży z modlitwą w duchu Taize. Modlitwa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II i Carla Acutisa.