881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcykończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Przypominamy, że w tym czasie przystępowanie do tych sakramentów jest obwarowane przykazaniem kościelnym. Na ostatnie nabożeństwo majowe zapraszamy na godz. 16.30. Kolekta dzisiejsza jest specjalną ofiarą przeznaczoną na zapłatę rachunków za energię elektryczną. Za wszelkie ofiary dziękujemy! Za tydzień w naszej Parafii niedziela adoracyjna oraz zbiórka do puszek na Caritas.
  2. W miesiącu czerwcu szczególną czcią obdarzamy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po Mszach w dni powszednie modlić się będziemy słowami Litanii do NSPJ.
  3. W poniedziałek o 18.25 kolejne spotkanie dla II-ich klas gimnazjum. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.
  4. Pielgrzymka dzieci I komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic odbędzie się we wtorek. Wyjazd spod budynku Szkoły Podstawowej o godz. 8.00.
  5. Po środowej Mszy Świętej wieczornej, o 17.30, zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O godz. 8.00 Eucharystia połączona z procesją, która tak jak w zeszłym roku przejdzie ulicami: Konstytucji,  Glinki, Niemcewicza powracając do kościoła. Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach: 1. W kościele – ołtarz dzieci I komunijnych; 2. Przy Domu Nadziei (odpowiedzialni mieszkańcy domu); 3. Na ulicy Glinki (odpowiedzialne: p. Bombelka, p. Tyka oraz mieszkańcy ul. Glinki oraz Konstytucji 2-17 – numery parzyste i nieparzyste); 4. Skrzyżowanie ulic: Krzywoustego i Niemcewicza (odpowiedzialny ks. Paweł wraz z młodzieżą). Tego dnia odprawimy jeszcze Msze Święte o 11.00 i 17.00. Pamiętajmy, że procesja Bożego Ciała jest sprawą całej Parafii. W związku z procesją prosimy działkowców o kwiaty do sypania przed Najświętszym Sakramentem dla dzieci na samą Uroczystość Bożego Ciała, jak i przez całą oktawę.  Dzieci I komunijne zapraszamy do udziału w procesji w albach. Do pomocy w sypaniu kwiatów zapraszamy również mamy i babcie z małymi dziećmi. Ofiary na kwiaty do ołtarza młodzieży przy ul. Niemcewicza można składać do puszek dziś przy wyjściu z kościoła
  7. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msze Święte wotywne oraz nabożeństwa zaraz po nich. W sobotę dodatkowo o 8.30 obchód z sakramentami naszych chorych i starszych parafian.Zapisy przyjmujemy w zakrystii do czwartku włącznie.
  8. Ze względu na przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała oraz sam dzień Uroczystości nie będzie odpowiednio w tym tygodniu dyżurów w kancelarii: w środę, czwartek i piątek.
  9. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a zaraz po niej okazja  do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 16.00. Po nabożeństwie   o sprzątanie kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców  ulicy Piecucha 5, 5a, 7, 7a, 9, 9a i 10. Za wszelką pomoc już teraz dziękujemy.
  10. Szkoła Podstawowa nr 16 serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami  na III Piknik Rodzinny dnia 3 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 15.00.