881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary.
  2. Dziś, 2 sierpnia lub w  przyszłą niedzielę, można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami, t.j.: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  3. W czasie wakacji, kancelaria parafialna jest czynna: we wtorek (godz. 10.00-14.00) i w czwartek (godz. 8.00-12.00). W pozostałe dni kancelaria jest czynna pół godziny po Mszy Świętej.
  4. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej: w niedzielę o godz. 8.30, a w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą.
  5. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do licznego udziału.
  6. W tym tygodni przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i udziału w nabożeństwach.
  7. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
  8. W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych i starszych parafian. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii i kancelarii.
  9. W sobotę o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Przypominamy, że w naszej Parafii do Sakramentu Pokuty można przystąpić codziennie 15 minut przed Mszą Świętą.

10.  Prosimy o zapoznawanie się z ogłoszeniami parafialnymi zamieszczonymi w gablotkach, informatorze tygodniowym i na stronie internetowej parafii.

      Przypominamy, że w czasie wakacji w naszej parafii w tygodniu odprawiamy zasadniczo 1 Mszę św. w ciągu dnia, rano lub wieczorem wg intencji ofiarodawcy.

11.  Informujemy, że ze względu na czas urlopowy może zdarzyć się, że niektóre Msze św. będą sprawowane bez udziału organisty. Wynika to z faktu, że nasi organiści podejmują, oprócz posługi w naszej parafii, zwyczajną pracę zawodową, która może uniemożliwiać im udział w parafialnych nabożeństwach.

12.  INTENCJE NA ROK 2012 BĘDĄ PRZYJMOWANE OD 1 SIERPNIA BR.

13.  W tym tygodniu o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców
ul. Konstytucji 55-72. Dziękujemy za ofiary, które przy tej okazji składane są na kwiaty i wystrój kościoła.

14.  Zachęcamy parafian do podjęcia trudu pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Diecezji Gliwickiej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24 – 27.08.2011. Koszt pielgrzymki to 20zł. Dodatkowo pobierana będzie opłata za przewóz bagażu w wysokości 15 zł. Można także podjąć duchową pielgrzymkę wspierając pielgrzymów codziennym uczestnictwem w Eucharystii i modlitwą. Cena znaczka dla duchowego pielgrzyma to 5 zł. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.

15.  W kancelarii jest wystawiona skrzynka fundacji św. Mikołaja. Można w niej składać stare telefony komórkowe. Pieniądze uzyskane z recyklingu zasilą konto fundacji.