881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Od 20 czerwca odwołana jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy Świętej, związana z pandemią.
 2. Od poniedziałku, 28 czerwca, obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki Msza będzie sprawowana o godz. 7.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.00. Porządek niedzielny pozostaje bez zmian. W okresie wakacji kościół otwarty będzie od godz. 8.00 do 16.00 na indywidualną modlitwę wiernych.
 3. W poniedziałki po Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwa do świętych według porządku podanego w intencjach.
 4. W środy po Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątki o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź od godz. 15.30 do 16.30.
 6. W soboty o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli i spowiedź do godz. 16.45.
 7. W każdy czwartek w czasie otwarcia kościoła wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie linii ławek. Kościół jest regularnie dezynfekowany. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta. W czasie Mszy i nabożeństw bardzo prosimy o zajmowanie pierwszych ławek, natomiast w czasie indywidualnej adoracji w ciągu dnia prosimy o pozostanie w ostatnich ławkach.
 8. W pierwszy czwartek i piątek oraz pierwszą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na poranne Msze wotywne i nabożeństwa zaraz po nich.
 9. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywać się będą 16 lipca i 13 sierpnia o godz. 16.30 w kościele. Zachęcamy do odbycia nauk jak najszybciej, nawet przed narodzeniem dziecka.
 10. W czasie urlopowo-wakacyjnym kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w zmienionych godzinach. W czasie urlopu Pani Kancelistki zawieszone są dyżury wtorkowe i czwartkowe. Stosowna informacja będzie umieszczona na drzwiach kancelarii. W te dni sprawy kancelaryjne można załatwiać bezpośrednio po Mszy Świętej porannej lub wieczornej. W pozostałym czasie wakacyjnym kancelaria będzie czynna we wtorki od 10.00 do 14.00 oraz w czwartki od 8.00 do 12.00.
 11. 25 lipca (niedziela) zapraszamy na godz. 16.00 na Nabożeństwo do św. Krzysztofa z błogosławieństwem pojazdów
 12. W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia zobowiązania abstynencji od napojów alkoholowych. Księga zobowiązań będzie wyłożona, jak co roku, na ołtarzu NSPJ.
 13. Zapraszamy na Wieczór ze Świętym Józefem, który odbędzie się 19 sierpnia (czwartek). O godz. 17.00 Msza Święta, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Stanisław Wierny, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Stolarzowicach.
 14. W dniach 19-21 sierpnia odbędzie się XXIX Gliwicka Piesza Pielgrzmka na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i rejestracja dostępne są na stronie http://gliwicka.com/
 15. W niedzielę 22 sierpnia odbędzie pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich. Prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej, z podaniem swojego imienia, nazwiska i numerem telefonu.
 16. Do początku września zawieszone są dyżury duszpasterskie. Jesteśmy do dyspozycji parafian pod numerem telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 17. W czasie wakacyjnych niedziel gościć będziemy w naszej parafii diakonów z naszego seminarium w Opolu, którzy będą głosić do nas Słowo Boże w ramach zdobywania doświadczeń duszpasterskich. Będziemy także gościć pochodzącego ze Stolarzowic księdza neoprezbitera Adriana Kurzala, który w niedzielę 22 sierpnia wygłosi do nas Słowo Boże i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. 25 lipca natomiast Słowo Boże głosić będzie ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
 18. Wszystkim Parafianom życzymy udanego letniego wypoczynku, szczęśliwej podróży do celu pragnień i marzeń oraz szczęśliwego powrotu do domów.
 19. Przypominamy, że czas wakacyjnych wyjazdów nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Dlatego bardzo prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość realizacji obowiązku niedzielnego przez swoje dzieci na różnego rodzaju obozach i koloniach.
 20. Dziękujemy za złożone ofiary. W pierwszą niedzielę miesiąca zbiórka do puszki na działalność parafialnej grupy charytatywnej, w trzecią niedzielę miesiąca kolekta inwestycyjna, a w czwartą niedzielę miesiąca zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła.
 21. Zainteresowanych intencjami mszalnymi zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich i do Dworu Niebieskiego.
 22. Nasi Parafianie osiągnęli sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II: Krystian Ososiński zajął w nim III miejsce, a Zuzanna Woźniczka miejsce IV. Serdecznie gratulujemy!
 23. Serdecznie dziękujemy Paniom, które przez ponad rok w każdy poniedziałek po Mszach wieczornych sprzątały kościół i dezynfekowały ławki. Dziękujemy także Panom, którzy troszczą się o porządek wokół kościoła i cmentarza.
 24. W związku z odwołaniem dekretów na czas pandemii przywracamy tradycyjny sposób składania ofiary za zamówioną Mszę podczas procesji z darami oraz procesję ofiarną dookoła ołtarza.