881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia – niedzielę adoracyjną, dlatego nie będzie kazania, a na zakończenie Eucharystii wspólna adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. Dzisiejsza kolekta na potrzeby Seminarium i Diecezji. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. Przypominamy, że złożone ofiary do puszek zostaną przeznaczone na półkolonie naszych najmłodszych parafian. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.
 3. Od 1 lipca Msze Święte w tygodniu są odprawiane rano lub wieczorem zgodnie  z intencją ofiarodawcy. Prosimy więc o zapoznanie się z rozkładem intencji na każdy tydzień.
 4. Dzisiejszy informator jest jednym na cały miesiąc.
 5. Kancelaria w czasie wakacyjnym funkcjonuje normalnie, oprócz skróconych dyżurów we wtorek od 10.00 do 14.00 oraz w czwartek od 8.00 do 12.00.
 6. 6 i 7 sierpnia obchodzimy kolejno pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czasie porannej Mszy Świętej intencje wotywne oraz nabożeństwa zaraz po ich.
 7. 13 sierpnia – czwartek  – przeżywamy kolejny Dzień Fatimski. Msza Święta  w intencji żyjących i ++ czcicieli Matki Bożej o 18.00, natomiast Różaniec Fatimski wraz z procesją o godz. 18.30.
 8. 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w tym dniu o godz. 9.00, 11.00 oraz o godz. 17.00. Poświęcenie kwiatów i ziół na Mszach Świętych dopołudniowych.
 9. 25 lipca – wtorek – przeżywamy dzień poświęcony bł. małżonkom Quattrocchi. Tego dnia o 18.00 Eucharystia w intencji rodzin naszej Parafii, a po Mszy Świętej nabożeństwo z ucałowaniem relikwii.
 10. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W zależności czy Eucharystia jest rano czy wieczorem nabożeństwo jest bezpośrednio po niej.
 11. W każdy piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej do 16.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 12. Po wieczornej Eucharystii w następujące piątki miesiąca sierpnia o posprzątanie kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy: 7 sierpnia  – Zabrzańska (numery parzyste i nieparzyste);  14 sierpnia  –  Pod Brzozami i Stara Cynkownia; 21 sierpnia  – Konstytucji 2-16; 28 sierpnia  Konstytucji 5-29. Za wszelką pomoc i ofiary już teraz dziękujemy.
 13. W dniach 3-8 sierpnia w naszej Parafii odbędą się półkolonie dla dzieci. Dzieci zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00.

W miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Księga Trzeźwości jest wyłożona na ołtarzu NSPJ. Zachęcamy do ofiarowania swej abstynencji w sposób szczególny w tym roku – zgodnie zachętą Episkopatu Polski- w intencji dzieci i młodzieży.

 1. W dniach 20-22 sierpnia odbędzie się XXII Diecezjalna, a już 369 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Informacje w kancelarii parafialnej
 2. Miejski ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że w dniach 1 sierpnia do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2014/2015.