881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby diecezji i seminarium duchownego.
 2. Po Mszach Świętych o godz. 9 i 11 zapraszamy do „starej kancelarii” na nasz przedświąteczny kiermasz. Do nabycia są: ciasta, stroiki, ozdoby, karty (WSZYSTKO WYKONANE PRZEZ DZIECI Z NASZEJ PARAFII) i świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, sianko i opłatki na wigilijny stół oraz woda święcona na odwiedziny kolędowe.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych Roratnich. Roraty w naszej parafii są odprawiane: w poniedziałek, środę i piątek dla dzieci o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00, a w sobotę o godzinie 9.00. Roraty dla dorosłych w środę o godz. 17.00, dla młodzieży w piątek o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. U ministrantów są dostępne: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Nasza Arka oraz informator z intencjami i ogłoszeniami.
 5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Zabrzańska nr 135 do 153 (nr nieparzyste). Po sprzątaniu zapraszamy na mały poczęstunek na plebanii.
 6. Dziękujemy wszystkim parafianom za intencje i zachęcamy do zamawiania intencji na cały przyszły rok 2011.
 7. W poniedziałek 13 grudnia zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.30
 8. Spotkanie dla seniorów naszej parafii we wtorek 14 grudnia o godz. 9.30 w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Pasteura. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 9. Zapraszamy także do udziału w zajęciach z języka angielskiego w środę i piątek o stałych porach. Konsultacje z matematyki we wtorek o godz. 16.00.
 10. W sobotę pragniemy rozpocząć prace związane ze świątecznym wystrojem naszej świątyni. Panów do stawiania „szopki” zapraszam w sobotę na godz. 10.00 oraz w poniedziałek (20 grudnia) na godz. 8.00.
 11. Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 17.00. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa.
 12. W przyszłą niedzielę tj. 19 grudnia o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe grupy małżeńskiej.
 13. Warunki pogodowe jakie zaistniały utrudniają nam wszystkim utrzymanie otoczenia kościoła w pełnej komunikacji. Prosimy parafian o szczególną ostrożność w poruszaniu się wokół świątyni. Zalegający na dachach śnieg może być również bardzo niebezpieczny. Panów chętnych do pomocy przy odśnieżaniu zapraszamy codziennie już od wczesnych godzin porannych. Za wszelką pomoc dziękujemy.